Reklama

Netflix, Amazon Prime a HBO dostanú silného konkurenta. Bude sa volať Disney+

Zdroj | Walt Disney Company
Richard Pliešovský
Zdroj | Walt Disney Company
Zdroj | Walt Disney Company

Predseda a výkonný riaditeľ spoločnosti Disney, Bob Iger, oznámil, že názov pripravovanej VOD služby bude niesť meno Disney+. V USA ju plánujú spustiť koncom roka 2019, no hovoria o nej už od minulého roku.

Vo svete sú čoraz viac obľúbenejšie streamingové služby, ktoré poznáme pod skratkou VOD (Video-On-Demand). Tento boom naštartoval rýchly a dostupný internet a spoločnosť Netflix, ktorá mala v správny čas správny podnikateľský plán.

Pozrite si

ZNAČKY | Netflix – služba, ktorá nám prináša filmy a seriály už 20 rokov

Pod krídla Walt Disney Company patria mnohé zvučné štúdiá, napríklad Lucasfilm, Pixar, Marvel Cinematic Universe či Disney Channel. Lucasfilm pripravuje napríklad druhý seriál Star Wars, ktorý sa má začať natáčať práve na budúci rok. Diego Luna v ňom bude hrať Cassiana Andora, dej sa bude odohrávať pred udalosťami Rouge One.

Zdroj | Walt Disney Company

Marvel už potvrdil sériu Loki s hviezdou Tomom Hiddlestonom, Pixar ďalšie Monsters, Inc. (Príšerky) a Disney Channel High School Musical (Muzikál zo strednej).

Walt Disney Company sa stane konkurenciou pre také zvučné mená, ako je Netflix, HBO a Amazon Prime. Je zrejmé, že spoločnosť dobre vie, aké má silné karty v rukách a jej originálny obsah šancu na úspech.

Pozrite si

Netflix dostane ranu, Disney chystá konkurenta s najzvučnejšími menami

Horšie je to z pohľadu obyčajného konzumenta – namiesto jednej streamingovej služby bude musieť platiť dve, pretože Walt Disney Company doteraz spolupracoval s Netflixom, ktorý ponúkal jeho obsah. V roku 2017 však spoločnosť Disney oznámila, že ukončí dlhodobý kontrakt a ide vybudovať vlastnú streamingovú službu.

Zatiaľ nebolo oznámené, koľko bude stáť služba Disney+, ale už teraz sa môžu filmoví nadšenci zaregistrovať na oficiálnej stránke DisneyPlus.com, odkiaľ budú dostávať najnovšie informácie. Pre Slovensko však táto služba (aspoň zatiaľ) nie je k dispozícii.

 

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.