Reklama

Nestíha vám starý PC, alebo Mac? Ešte ho nevyhadzujte, dá sa zachrániť!

Zdroj | Google
Richard Pliešovský
Zdroj | Google
Zdroj | Google

Ak je váš počítač na konci s dychom, zvyčajne to riešite kúpou nového modelu. Okrem toho, že to nie je príliš ekonomické, dostáva zabrať aj životné prostredie.

Ďalšou možnosťou je výmena pevného disku za SSD. Tu však treba rátať s troškou technickej zručnosti. Vyskúšať však môžete ešte jednu možnosť, nainštalovanie Chrome OS Flex. Je to bezplatné a funguje pre platformy PC, Linux aj Mac.

Výhodou je rýchly systém, ktorý sa nespomalí ani v dlhšom časovom horizonte. Aktualizuje sa na pozadí, takže nemusíte riešiť žiadne licenčné podmienky a neustále aktualizácie.

Osviežte svoje staršie zariadenia moderným operačným systémom a predĺžte ich životnosť, znížite elektronický odpad.

Zdroj | Google

Na využívanie Chrome OS Flex potrebujete jeden voľný USB disk (minimálne 8 GB). Inštalácia a nastavenie zaberie len pár minút.

Prvým krokom je overenie, či vaše zariadenie spĺňa požadované parametre. Úplný zoznam certifikovaných zariadení nájdete tu. Prístup k softvéru získate vyplnením základných údajov na tejto stránke. Minimálne požiadavky na zariadenie sú naozaj skromné. Musí byť bootovateľné z USB disku, mať architektúru Intel alebo AMD x86-64-bitové kompatibilné zariadenie, RAM min. 4 GB, interná pamäť min. 16 GB.

Následne si vytvorte inštalačný program na USB kľúči a spustite inštaláciu. Po inštalácii si nastavte prostredie a zaregistrujte svoje zariadenie Chrome OS Flex.

Jednoduché, však? Takto ľahko môžete vyskúšať moderný a bezplatný operačný systém, ktorý je založený na cloude.

Zdroj | Google
Pozrite si

Ako vymeniť HDD za SDD a dať starému notebooku druhý život

Pripomíname, že ide o verziu pre vývojárov a tak sa môžete občas stretnúť s nestabilitou systému.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.