Reklama

Neprepichnuteľné plášte METL z materiálu od NASA si už môže kúpiť každý

Zdroj | The Smart Tire Company
Michal Sobek
Zdroj | The Smart Tire Company
Zdroj | The Smart Tire Company

Defekty sú nepríjemnými udalosťami pri jazde na bicykli, no zdá sa, že čoskoro by sme sa ich mohli nadobro zbaviť. Je tu totiž pneumatika METL, ktorá v sebe integruje technológiu NASA a zaručuje, že defekty budú minulosťou.

Tieto bezvzduchové pneumatiky na bicykle METL sú vyrobené z nitinolu, zliatinu s tvarovou pamäťou vyrobenú z niklu a titánu, ktorá sa dá tvarovať teplom, aby si zapamätala svoj tvar. V porovnaní s klasickými pneumatikami by mali vydržať celý život, teda aspoň to sľubuje spoločnosť The Smart Tire Company.

Zdroj | The Smart Tire Company
Obsah pokračuje pod reklamou

Napriek svojej pamäťovej kovovej konštrukcii poskytujú pneumatiky priľnavosť vďaka integrovanému dezénu do každého počasia. O týchto pneumatikách na bicykle sa hovorí, že ponúkajú ľahkú, hladkú jazdu s vynikajúcou ovládateľnosťou a odolnosťou, ktorá môže tiež zvýšiť trakciu v porovnaní s klasickými pneumatikami plnenými vzduchom.

Odhadovaná dodávka je uvedená na jún 2024. V súčasnosti má kampaň na Kickstarteri už 233 podporovateľov, čím sa trojnásobne podarilo dosiahnuť svoj cieľ, pričom do konca zostáva 23 dní. Medzi ďalšie ciele výrobcu patrí výroba širších pneumatík pre e-biky a horské bicykle a viac veľkostí a vzorov dezénu.

Pozrite si

Bicykel so štvorcovými kolesami? Nie, toto nie je žiaden vtip

Pneumatiky METL s hmotnosťou 450 gramov sa dajú jednoducho nainštalovať na väčšinu bežných cestných bicyklov. Treba však povedať, že toto riešenie nie je najlacnejšie. Ceny presahujú 1 300 dolárov, ak sa rozhodnete pre vopred zmontovaný balík, ktorý obsahuje hliníkové ráfiky, alebo 2 300 dolárov, ak uprednostňujete karbónové ráfiky.

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.