Nenavštívili ste ešte Veľký čínsky múr? Skúste to cez appku od Google

ZDROJ | Google

Americký gigant do svojho projektu Google’s Arts & Culture prináša novú virtuálnu prehliadku najväčšej čínskej kultúrnej dominanty. Dostupná bude na webe alebo vo forme mobilnej aplikácie.

Pozrite siZažite TECHBOX ID.4 GTX Roadshow vo vašom meste už budúci týždeň!

Veľký čínsky múr navštívi ročne až 10 miliónov ľudí, ale nie každý ho má tú šancu vidieť osobne. Pre tých, ktorí túto možnosť nemajú si Google pripravil aspoň takúto virtuálnu prehliadku.

Tento projekt zahŕňa 360-stupňovú virtuálnu prehliadku jednej z najlepšie zachovaných sekcií Veľkého čínskeho múru, vrátane 370 obrazov a 35 príbehov, ktoré priamo súvisia s touto pamiatkou.

Virtuálna prehliadka vznikla v spolupráci s renomovaným odborníkom na Veľký čínsky múr Dong Yaohui a kurátormi z Gubei Water Town. Absolvovanie prehliadky vám rozšíri vedomosti o histórii múru a zodpovie otázku, prečo bol postavený.

ZDROJ | JESHOOTS.COM

Zážitok zahŕňa panoramatický výhľad na múr spolu s 360-stupňovým výhľadom na strážnu vežu a rôzne jeho časti. Môžete sa napríklad bližšie pozrieť na vzory vytesané na tehlách.

Ak túto virtuálnu prehliadku chcete absolvovať aj vy, choďte na oficiálnu stránku Walk the Great Wall of China alebo si stiahnite mobilnú aplikáciu Google Arts & Culture na platformy Android alebo iOS.

Google už v minulosti spustil pár virtuálnych prehliadok, napríklad v roku 2016 na americké národné parky. Určite toto nie je jeho posledný projekt tohto typu.

Pozrite siOculus Quest 2 – virtuálna realita ešte nepovedala svoje posledné slovo

ZdrojGoogle

Komentáre k článku