Reklama

Nebaví vás 16:9? Nevadí, LG má monitor s pomerom strán 16:18

Zdroj | LG
Richard Pliešovský
Zdroj | LG
Zdroj | LG

Blížiaci sa koniec roka zároveň znamená blížiaci sa začiatok veľtrhu CES. Veľké koncerny začínajú pomaly vypúšťať informácie o tom, na čo sa môžete tešiť. V pondelok sme vás informovali o samokalibrovacích monitoroch určených pre profíkov, dnes sa pozrieme na ďalšie zaujímavé monitory od LG.

Ide o dva modely: UltraFine (32UQ85R) a DualUp (28MQ780). Určené sú pre domácu kanceláriu, ktorú vzletne nazývame home office.

Prvý menovaný je určený najmä pre tvorcov obsahu, umelcov, editorov foto a videa či grafických dizajnérov. Má 31,5″ uhlopriečku s pomerom strán 16:9, 4K UHD rozlíšením (3 840 x 2 160 px) a využíva nový panel Nano IPS Black. LG tvrdí, že je schopný dosiahnuť kontrastný pomer 2 000:1 a 98 % pokrytie farebného gamutu DCI-P3. Napriek tomu, že nie je OLED, LG sľubuje realistické a jemné odtiene čiernej.

Zdroj | LG

Sympatické je, že LG prináša samokalibrovací rám z novej profi série UltraFine OLED aj do tohto modelu. Monitor ponúka maximálny jas 400 nitov, HDR, AMD FreeSync a 5 ms latenciu. Stojan umožňuje natáčanie monitoru do strán, na výšku a nakláňať ho. Zabudované reproduktory poslúža výkonom 2 x 5 W. Konektivita je zabezpečená USB-C s 96 W napájaním, 2 x HDMI, DisplayPortom a USB-A.

Pozrite si

Monitory od LG dokážu automaticky kalibrovať farby

LG DualUp využijú najmä tí, ktorí veľa pracujú s textom, resp. číslami. Uhlopriečka má nezvyčajných 27,6″ pri rozlíšení SDQHD (2 560 x 2 880 px) a pomere strán 16:18. Mimochodom, SD v názve znamená Square Double. LG sebavedomo tvrdí, že jeho monitor vám dá toľko, ako dva 21,5-palcové monitory. Každopádne, pomocou funkcie rozdeleného zobrazenia získate dva širokouhlé okná nad sebou.

Zdroj | LG

DualUp má o niečo horšie parametre ako UltraFine. Chýba mu AMD FreeSync, má horší kontrastný pomer a jas má len 300 nitov. Latenicia je na úrovni 5 ms, stojan umožňuje natáčanie do strán, na výšku a nakláňať ho. Konektivita ostala rovnaká, t. j. 2x HDMI, USB-C do 96 W, DisplayPort a USB-A. Reproduktory majú výkon 2 x 7 W.

Ceny, ani dátum uvedenia noviniek na trh LG neoznámilo. Ďalšie podrobnosti určite získame počas ich oficiálneho predstavenia na CES 2022 v Los Angeles.

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.