Reklama
Advertisement
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

ASUS má ZenBook S13 s displejom pokrývajúcim 97% plochy veka!

ASUS má ZenBook S13 s displejom pokrývajúcim 97% plochy veka!
Roman Calík
ASUS má ZenBook S13 s displejom pokrývajúcim 97% plochy veka!

Nielen v smartfónoch, ale aj v notebook je cieľom výrobcov poskytnúť čo najmenšie rozmery pri čo najväčšom displeji. ASUS má notebook, ktorý aktuálne drží svetové prvenstvo, jeho displej totiž pokrýva až 97% plochy veka displeja!

Najnovší ASUS ZenBook S13 na prvý pohľad zaujme bezrámovým displejom NanoEdge, ktorý má aktuálne najväčší pomer obrazovky k telu na svete – až 97 %. V skutočnosti sú po stranách displeja len približne 2,5 mm rámiky. Vyzerá to výborne.

Pozrite si

ASUS VivoBook 15 – nový Ultrabook s množstvom kompromisov

V hornej časti by sa tu však nezmestili kamera a senzory, preto je tu časť vyčnievajúca. V praxi si takto jednoduchšie notebook otvoríte, čo je v konečnom dôsledku výhodou.

Príjemným prekvapením je až extrémne kvalitné kovové telo, stačí notebook chytiť do ruky a pochopíte, že tu si dal výrobca poriadne záležať. Celkovo ide o mimoriadne kompaktný notebook s hrúbkou 12,9 mm a hmotnosťou 1,1 kg.

Displej novinky má 13,9-palcovú uhlopriečku a ponúkne Full HD rozlíšenie. Vo vnútri môžete mať procesor Intel Core až do i7 (ôsmej generácie), doplnenný o grafiku NVIDIA MX150 a RAM max. 16 GB. SSD disk môže mať maximálnu veľkosť 1 TB.

Pozrite si

Nový ASUS ZenBook S13 – kompaktný 13,9-palcový elegán s výstupkom na displeji

ASUS ZenBook S13 má na tele trojicu USB portou, z čoho dva sú USB-C druhej generácie. Podporujú tak rýchle nabíjanie, prenos dát a externé displeje. Poteší aj slot pre čítačku pamäťových kariet microSD aj dodávaný ASUS Mini Dock s dodatočnou dvojicou USB portov a HDMI výstupom.

Touchpad má v sebe integrovanú aj čítačku odtlačkov prstov a nechýba ani technológia Windows Hello. Novinka naživo vyzerá skutočne veľmi dobre, sme zvedaví na cenu, s ktorou dorazí na Slovensko.

Pozrite si

Toto sú nové notebooky ASUS ROG vrátane herného dela Mothership

Väčším súrodencom je aj nový ASUS ZenBook 14 (UX433), ktorý si zase pripisuje prvenstvo medzi 14-palcovými notebookmi – je tiež najmenší na svete. Pritom 14-palcový Full HD displej v tomto prípade zaberá 92% tela notebooku.

V tomto prípade je do touchpadu integrovaná numerická klávesnica, ktorú je možné zapnúť a vypnúť. Aj keď je zapnutá, touchpadom sa môžete hravo pohybovať po obrazovke.

Novinka beží na Windows 10 Pro a dopriať si môžete procesor Intel Core i5-8265U alebo  i7-8565U s grafickou kartou NVIDIA GeForce MX150.

Rozrastá sa aj séria ASUS VivoBook o novinky VivoBook 14/15, ktoré by mali zaujať výborným pomerom cena/výkon. Budú k dispozícii dokonca v špeciálnych nových farbách vrátane extravagantnej červenej.

ASUS nám vo Varšave ukázal, že má čo ponúknuť bežným ale aj náročným zákazníkom, vrátane herných fanúšikov. Pozrite si článok o modeloch ROG v rátane Mothership.