Toto sú nové notebooky ASUS ROG vrátane herného dela Mothership

ASUS to s hernými zariadeniami vie, o čom svedčí aj líderská pozícia modelov ROG v rámci E.EMEA. Na Slovensku sú ASUS ROG notebooky a počítače absolútnou jednotkou, no výrobca nechce zaspačť na vavrínoch. Vo Varšave nám ukázal, čím chce zaujať v najbližších mesiacoch.

recenziaASUS VivoBook 15 – nový Ultrabook s množstvom kompromisov

Absolútnou vlajkovou loďou ponuky je model s príznačným názvom ASUS ROG Mothership, predstavený počas CES 2019. Ide doslova o herné delo s hmotnosťou 4,7 kg, ktoré vyžaduje dva 280 W adaptéry. Zaujímavá je najmä konštrukcia novinky, ktorá kombinuje stolný počítač, herný notebook a monitor.

Klávesnica sa dá odpojiť, vďaka čomu ju môžete používať v polohe, ktorá vám vyhovuje najviac. A že hráči to ocenia, o tom niet pochýb. Pri klasickom používaní herných notebookov je nemožné určiť si sklon klávesnice. Tu si ju dokonca môžete nahradiť vlastnou, ak vám nevyhovuje tá od ASUS.

Bola by to však škoda. Klávesnica je podsvietená a touchpad má nezvyčajne v pravej časti. Môžete si ho dokonca zmeniť na numerickú dotykovú klávesnicu. Výhodou je aj podpora AURA, takže napríklad pri Call of Duty: Black Ops 4 si užijete svetelné efekty presne tak, ako to chcú tvorcovia hry.

Hráte pritom na veľkom 144Hz 17,3-palcovom monitore s odozvou 3 ms, pod ktorým nájdete audio zostavu so 7.1-kanálovým zvukom. Navyše reproduktory sú tiež podsvietené, čo ešte viac umocňuje pocit z hrania.

Pozrite siASUS ROG Mothership – takéto herné delo ste ešte nevideli!

Kompletné šasi ASUS ROG Mothership je pritom vytvorené z kovu, každý jeden kus sa vyrába 19,5 hodiny, keďže sa používa 114 spôsobov obrábania. Brutálny je aj chliadiacy systém využívajúci dva 12V ventilátory, ktoré odvádzajú teplo z vnútra. Teplo z pretaktovaného procesoru a grafiky v tomto prípade odvádza celkovo až 8 premyslene umiestnených heatpipes.

„Tabletová“ časť, teda časť s dislejom má aj vlastný stojan. Môžete si tak určiť najvhodnejší sklon displeja. Ten však nie je dotykový. Kompletný hardvér sa ukrýva práve v časti s displejom, pričom o výkon ASUS ROG Mothership sa stará Intel Core i9-8950HK pretaktovaný až na 4,8 GHz.

Procesoru sekunduje 64 GB DDR4 RAM a maximálne tri 512 NVMe SSD disky. Novinkou je aj extrémne výkonná grafika 2080 Max-Q s 8 GB GDDR6 VRAM zo série NVIDIA RTX 20. Cenu novinky žiaľ zatiaľ stále nepoznáme.

Zaujímavý je rozhodne aj model ASUS ROG Zephyrus S GX701, ktorý prekvapí najmä svojím telom. Až 17,3-palcový displej sa totiž ukrýva v tele bežného 15-palcového notebooku. Novinka sa tak zmestí aj do batohu určeného práve pre 15-palcové notebooky.

Dizajn modelu je typický pre posledné verzie notebookov ROG, pričom klávesnica je opäť umiestnená v spodnej časti. Nechýba ani touchpad vpravo, z ktorého si jedným stlačením vytvoríte dotykovú numerickú klávesnicu.

ASUS ROG Zephyrus S GX701 však treba pochváliť za koliesko určené pre ovládanie hlasitosti. Nielenže šetrí miesto na tele notebooku, ale rýchlejšie si nastavíte hlasitosť a dokonca vďaka zabudovanej LED dióde ihneď viete nastavenú úroveň hlasitosti. Čím je vyššia, tým svieti dióda intenzívnejšie.

Ide skutočne o „kompaktný“ herný notebook, jeho hrúbka je totiž iba 18,7 mm. A displej, ten zaberá 81% z tela notebooku, čo je skutočne vynikajúca hodnota. Ide pritom o 144Hz IPS panel s FullHD rozlíšením a podporou G-SYNC.

V tomto prípade môžete mať až 24 GB pamäť SDRAM identickú grafiku ako v Mothership – NVIDIA GeFORCE RTX2080 a procesor Intel Core i7-8750H. Operačným systémom je Windows 10 Pro.

Vo Varšave sme mali možnosť vidieť kompletné portfólio modelov ASUS ROG, z ktorých určite stojí za zmienku aj model ROG 703, ktorý si tiež pozrite na našich fotografiách. Pripravujeme pre vás aj video z predstavenia, rovnako už zajtra vám ukážeme aj ďalšie nové notebooky ASUS série ZenBook a VivoBook.

Pozrite siASUS Zephyrus M – skvelý výkon v kompaktnom tele

Komentáre k článku