Reklama

NAY TECHBOX roka 2023 | Spoznajte malý a špičkový Canon EOS R8

Zdroj | Canon
TECHBOX
Zdroj | Canon
Zdroj | Canon

Vybrali ste už tých najlepších z najlepších v našej ankete NAY TECHBOX roka? Hlasovať aj tento rok môžete už v 13. ročníku unikátnej čitateľskej ankety, v ktorej hľadáme tie najlepšie produkty, služby operátorov či bankové aplikácie roka 2023.

Aby ste to mali pri rozhodovaní sa v jednotlivých kategóriách ľahšie, postupne vám ich v priebehu trvania ankety detailne predstavíme. Dnes je čas pozrieť sa špeciálne na nomináciu spoločnosti Canon.

O titul najlepšieho z najlepších bojuje v kategórii NAY TECHBOX FOTOAPARÁT roka najnovší Canon EOS R8. Získa aj to od vás, NAY TECHBOX FOTOAPARÁT roka 2023? Pozrite sa naň bližšie a možno to bude vaša jasná voľba.

Obsah pokračuje pod reklamou
Zdroj | Canon

Canon EOS R8 je novinka roku 2023, pričom ide o plnoformátový bezzrkadlový fotoaparát s výmennými objektívmi, ktorý preberá niektoré technológie špičkového fotoaparátu EOS R6 Mark II. Fotoaparát je vybavený 24,2-megapixelovým plnoformátovým snímačom typu CMOS s vysokou citlivosťou ISO a širokým dynamickým rozsahom. Ide o rovnaký snímač, aký má práve spomínaný model EOS R6 Mark II.

Ide o špičkový snímač vo svojej triede, ktorý ponúka vysokú rýchlosť čítania a umožňuje tak množstvo pokročilých funkcií, vrátane obmedzenia skreslenia vplyvom pohybu uzávierky, kontinuálne snímanie rýchlosťou až 40 fps a citlivosť ISO až na úrovni ISO 102 400.

Vďaka tomu je Canon EOS R8 ideálny na fotografovanie v prostrediach so slabou úrovňou osvetlenia, kde sa objekty pohybujú. Rozšírený dynamický rozsah taktiež umožňuje zachytiť pôsobivé snímky s výraznou farebnosťou. Plnoformátový snímač zároveň ponúka menšiu hĺbku ostrosti, ktorá kreslí mäkké pozadie a pomáha vyniknúť fotografovanému objektu. Je ideálnou voľbou nielen pre fotografovanie portrétov, ale aj akcií a krajiny, kde ponúka širšiu umeleckú perspektívu.

Novinka je vybavená rovnakou technológiou automatického zaostrovania so zdvojenými bodmi Dual Pixel CMOS AF II, ako modely EOS R5 a EOS R6 Mark II. Aj vďaka tomu zaostruje už od 0,03 sekundy aj pri snímaní rýchlosťou 40 fps s s elektronickou uzávierkou. Tento inteligentný systém dokáže detegovať a sledovať množstvo rôznych objektov vrátane zvierat, vozidiel a ľudí a umožňuje zvoliť detekciu hlavy, tváre alebo očí pre presné zaostrenie. Pre ešte lepšiu kontrolu nad snímkou je dokonca možné vybrať, ktoré oko bude uprednostňované.

Zdroj | Canon

Canon EOS R8 s hmotnosťou 461 g je doposiaľ najľahším plnoformátovým fotoaparátom systému EOS R japonského výrobcu. Telo má rozmery len 132,5 x 86,1 x 70 mm, pričom je R8 porovnateľný s modelom EOS RP. V kompaktnom tele ale ponúka množstvo ďalších funkcií profesionálnej úrovne. Canon EOS R8 je vybavený elektronickým hľadáčikom s vysokým rozlíšením 2,36 milióna bodov s frekvenciou až 120 fps.

Plusom je určite aj intuitívne rozhranie, vďaka ktorému sa fotoaparát v teréne ľahko ovláda. Prispieva k tomu aj praktický volič režimov s 12 možnosťami pre statické snímky aj video a samostatný prepínač medzi fotografovaním a filmovaním.

Nový EOS R8 zároveň vytvára ostrý a detailne prekreslený videozáznam v rozlíšení 4K 60p v plnej šírke prevzorkovaný z 6K. Poteší určite aj vysokorýchlostné snímanie pri 180 fps v rozlíšení Full HD pre spomalené videá. Fotoaparát podporuje interný záznam Canon Log 3 v 10-bitovom formáte YCbCr 4:2:2 H.265, ktorý ponúka väčší dynamický rozsah a väčšiu flexibilitu pri postprodukcii.

Zdroj | Canon

Fotoaparát EOS R8 je tiež vybavený funkciou kompenzácie zmeny zorného uhla pri úprave zaostrovacej vzdialenosti. Ponúka tiež predĺženú dobu filmovania, a to až dve hodiny v normálnom režime videa, čo je ideálne pre zhotovovanie vlogov alebo natáčanie na akciách.

Vďaka Wi-Fi a Bluetooth je možné ľahko zdieľať svoju prácu a využívať aplikáciu Camera Connect, pričom overovanie WPA/WPA2/WPA3 zaisťuje bezpečné pripojenie. Pre majiteľov iPhonov má zas EOS R8 certifikáciu iOS MFITM, čo umožňuje priame sťahovanie a ovládanie aparátu. EOS R8 je možné používať tiež aj ako webovú kameru.

Ak chcete Canon EOS R8 udeliť hlas v ankete NAY TECHBOX roka 2023, nominovaný ho nájdete v kategórii NAY TECHBOX FOTOAPARÁT.

Hlasovaním v ankete NAY TECHBOX roka 2023 sa môžete zapojiť do žrebovania o 9 hodnotných cien.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.