Reklama

NAY TECHBOX roka 2022: Spoznajte špičkový fotoaparát Canon EOS R6 Mark II

Zdroj | Canon
TECHBOX
Zdroj | Canon
Zdroj | Canon

Vybrali ste už tých najlepších z najlepších? Hlasovať aj tento rok môžete už v 12. ročníku unikátnej čitateľskej ankety NAY TECHBOX roka, v ktorej spoločne s vami hľadáme tie najlepšie produkty, služby operátorov či bankové aplikácie roka 2022.

Aby ste to mali pri rozhodovaní sa, ktorým produktom, službám a aplikáciám v jednotlivých kategóriách udelíte váš hlas, postupne vám ich v priebehu trvania ankety detailne predstavíme. Dnes je čas pozrieť sa na špeciálne na nomináciu spoločnosti Canon.

O titul najlepšieho z najlepších bojuje v kategórii NAY TECHBOX FOTOAPARÁT najnovší full-frame fotoaparát Canon EOS R6 Mark II, ktorý ponúka špičkové parametre v odolnom tele s vysokou kvalitou spracovania, pre ktorú táto značka patrí už 85 rokov medzi špičku na trhu.

Obsah pokračuje pod reklamou

Dokonalé snímky aj v takmer úplnej tme

Tvar fotoaparátov sa za posledné dekády razantne nezmenil, no inovácie, ktoré nastávajú pod ich povrchom, sú toho dokonalým opakom. Nový model EOS R6 Mark II pod ním ukrýva technológiu procesora DIGIC X známeho aj z modelov EOS R5, EOS R6 a EOS-1D X Mark III, ktorý spolupracuje so snímačom CMOS s rozlíšením 24,1 milióna bodov.

K tomuto hardvéru si pridajte inteligentný softvér a na svete máte špičkový fotoaparát, ktorému neujde skutočne žiadna momentka. EOS E6 Mark II totiž dokáže sledovať a udržať zaostrené aj objekty, ktoré sa prudko hýbu. Jeho umelá inteligencia dokáže rozpoznávať osoby, vozidlá (dokonca aj lietadlá a vlaky) či zvieratá a udržať ich ostré, aj keď sú v pohybe.

Pri fotografovaní dokáže fotoaparát sledovať oči a dokonca vám dovolí zvoliť si, či má sledovať pravé alebo ľavé oko. Ak oči nie je možné sledovať, EOS R6 Mark II namiesto toho sleduje tvár a ak sa aj fotografovaná osoba otočí, umelá inteligencia sleduje jej hlavu alebo následne celú jej postavu.

Ruka v ruke s rýchlym a presným ostrením v tomto modeli kráča najúčinnejšia stabilizácia obrazu na svete až s 8 expozičnými hodnotami. Kombinovaný systém stabilizácie v objektíve a v tele prístroja vám umožní zachytávať kvalitné snímky s dlhou expozíciou aj bez použitia statívu a to aj vďaka schopnosti ostriť bez záchvevov pri hladine osvetlenia až 6.5 EV a rozsahu citlivosti ISO 50 až 102 400.

Odborník na akčné fotografie, aj video

Lahôdkou novinky, ktorá prekonáva aj vlajkovú loď, EOS R3, je kontinuálne snímanie. To je možné zvoliť bez mechanickej uzávierky, teda úplne potichu s rýchlosťou až 40 fps v plnom rozlíšení! V prípade mechanickej uzávierky je maximom 12 fps. Po novom má aj obmedzenie skreslenia Rolling Shutter, ktorá vám umožní využívať elektronickú uzávierku na zmrazenie rýchlo sa pohybujúcich objektov.

Poteší aj funkcia RAW Burst s polsekundovým fotením vopred, čo predstavuje veľkú výhodu pri fotografovaní nepredvídateľných objektov, od tenistov po batoľatá. Režim RAW Burst sníma nepretržite rýchlosťou 30 snímok za sekundu 191 záberov, ktoré zaznamenáva do jediného súboru CR3, všetko pri automatickom ostrení so sledovaním objektu. Jednotlivé snímky je možné následne extrahovať pomocou softvéru Canon Digital Photo Professional alebo vo fotoaparáte a uložiť ich samostatne vo formáte JPEG, HEIF alebo RAW.

Tak ako vám žiaden moment neujde pri fotografovaní, sa rovnako na Canon EOS R6 Mark II môžete spoľahnúť aj pri nahrávaní videa. To totiž zvláda zachytávať vo formáte 4K UHD pri 60 snímkach za sekundu na plnú šírku snímača a to súbežne popri automatickom zaostrovaní Dual Pixel CMOS AF II. Pre profesionálov je tu k dispozícii aj výstup 6K RAW obrazu prostredníctvom HDMI, ktorý je možné zaznamenať na rekordér Atomos Ninja V+ vo formáte ProRes RAW.

Zdroj | Canon

V režime videa je možné aktivovať záznam v predstihu 3, resp. 5 sekúnd. V tomto prípade nový EOS v pohotovostnom režime nepretržite sníma scénu, takže umožňuje zachytiť akciu ešte pred stlačením spúšte. Opäť, ideálne pre nepredvídateľné scény, napríklad pri snímaní divokej prírody či akčných športov, s čím súvisí ešte jedna skvelá vlasnosť, ku ktorej sa dostaneme za moment.

Videozáznam v rozlíšení 4K UHD pri 60 snímkach za sekundu dokáže EOS R6 Mark II nahrávať až po dobu 40 minút alebo dokonca až 6 hodín v prípade nahrávania pri 30 snímkach za sekundu. Doterajší limit 29 minút a 59 sekúnd sa tak stáva minulosťou.

Pripravený pracovať kdekoľvek, akokoľvek

Spomínané fotenie divokej prírody či akčných športov so sebou prináša pre technológie obrovské riziká, na ktoré je však Canon EOS R6 Mark II dokonale pripravený. Jeho telo totiž odolá nepriaznivým poveternostným podmienkam a to aj pri použití adaptéru AD-E1, ktorý prispôsobuje bleskové jednotky Speedlight so štandardnou 5-kolíkovou päticou na multifunkčnú päticu používanú na moderných fotoaparátoch.

Fotoaparát vás navyše nesklame ani pokiaľ budete mať naponáhlo a tak vám prostredníctvom Bluetooth v.5 a Wi-Fi (5 GHz) umožní pripojiť ho k smartfónu či sieťam a čerstvé fotografie prenášať doň vysokou rýchlosťou aj prostredníctvom FTP/FTPS/SFTP.

Obsah pokračuje pod reklamou
Zdroj | Canon

Canon EOS R6 Mark II tiež môžete ovládať prostredníctvom aplikácií Camera Connect a EOS Utility pre PC a Mac, resp. smartfóny cez Wi-FI alebo USB-C. K dispozícii je tu tiež možnosť automatického prenosu obrazových súborov zo zariadenia na cloudovú platformu image.canon, odkiaľ ich môžete jednoducho zdieľať a tlačiť.

Uplynulé takmer tri roky nás naučili, že na kvalitu obrazu netreba zabúdať ani pri videohovoroch a tak je tento model plne pripravený poslúžiť vám aj ako webkamera. Po jeho pripojení k PC alebo macOS ho môžete jednoducho bez inštalácie ďalšieho softvéru využívať pokojne aj v aplikáciách Skype, Zoom alebo Teams.

Canon EOS R6 Mark II je k dispozícii za cenu 2 890 eur a zaobstarať si ho môžete aj v rôznych balíkoch s RF objektívmi. Ak mu chcete udeliť hlas v ankete NAY TECHBOX roka 2022, nominovaný ho nájdete v kategórii NAY TECHBOX FOTOAPARÁT.

Hlasovaním v ankete NAY TECHBOX roka 2022 sa môžete zapojiť do žrebovania o 10 hodnotných cien, medzi ktorými nájdete aj šikovnú tlačiareň Canon SELPHY CP1500 pre okamžitú tlač vašich obľúbených fotografií priamo zo smartfónu.

Hlasovať môžete do 15. januára 2023.

Podrobné pravidlá súťažnej ankety NAY TECHBOX roka 2022 nájdete na web stránke NAYTECHBOXroka.sk.

Vopred ďakujeme za podporu ankety najmä generálnemu partnerovi ankety NAY a partnerom: Tatra banka, ESETCanonHisenseiRobotTP VisionVÚB banka a Xiaomi.

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.