Reklama

NAY TECHBOX roka 2020: Spoznajte špičkový Canon EOS R5

Zdroj | Canon
TECHBOX
Zdroj | Canon
Zdroj | Canon

Aj tento rok sa môžete zapojiť do čoraz populárnejšej ankety NAY TECHBOX roka, v ktorej môžete vyhrať hodnotné ceny pokiaľ zahlasujete za naj produkty, služby a operátorov. Dnes si predstavíme nomináciu od japonskej spoločnosti Canon.

Canon je známy po celom svete nie len ako výrobca fotoaparátov, ale aj špičkových objektívov. Za viac ako 80-ročnú históriu Canon vytvoril desiatky unikátnych fotoaparátov a stovky objektívov. Jedným takým je aj Canon EOS R5, ktorý je aktuálnou špičkou medzi CSC modelmi nie len samotného výrobcu.

Canon preto nechýba ani v v našej ankete NAY TECHBOX roka 2020, konkrétne v kategórii NAY TECHBOX FOTOAPARÁT. Prečo sa ale do výberu dostal práve tento model? Poďme si ho bližšie predstaviť.

Canon EOS R5 je jednoznačne unikátom na našom trhu. Ako jeden z mála aparátov (ak počítame aj profi kamery) dokáže natáčať nie 4K, ale 8K Ultra HD video! To má 4x viac pixlov ako 4K Ultra HD a 16x ako Full HD video. Fanúšikovia spomalených záberov môžu využiť aj 120 fps 10-bitové video v 4K Ultra HD rozlíšení. Všetko je pritom možné sledovať aj na veľkom 3,2″ LCD displeji s rozlíšením 2,1 Mpx, alebo cez 0,5″ OLED hľadáčik s rozlíšením až 5,76 Mpx s 0,76x zväčením a 120 Hz frekvenciou.

Pozrite si

Hlasujte a vyhrajte 7 cien v ankete NAY TECHBOX roka 2020

Canon EOS R5 k plynulému chodu pomáha špičkový procesor DIGIC X s výkonom malého počítača. Aj vďaka nemu dokáže R5-ka snímať kontinuálne do rýchlosti 20 fps aj s kontinuálnym preostrovaním do 350 záberov v JPEGu, alebo do 180 záberov v RAW formáte.. Na zaostrovanie využíva 1 053 bodov Dual Pixel CMOS AF a automatickú detekciu tváre a očí, a to nie len u ľudí, ale aj u zvierat, vrátane psov, mačiek či vtákov. Fotoaparát EOS R5 dokáže zaostriť už v priebehu 0,05 sekundy!

Čerešničkou je 5-osová stabilizácia ať 45 Mpx full-frame snímača, ktorá v kombinácii so stabilizovanými objektívmi Canon dokáže eliminovať chvenie až do 8 EV. Model EOS R5 umožňuje okrem súborov vo formáte JPEG a CR3 RAW snímať aj vo formáte HEIF. Canon EOS R5 disponuje hneď dvomi slotmi na pamäťové karty, vrátane aktuálne najrýchlejšieho štandardu CFexpress s prenosovou rýchlosťou do 2 GB/s! To je dostatok aj na spomínané 8K Ultra HD video.

Fotoaparát EOS R5 napája nová vylepšená batéria LP-E6NH, ktorá má o 20% vyššiu kapacitu ako staršie modely LP-E6N, takže na jedno nabitie môžete nasnímať v priemere až 490 záberov. Vylepšené je aj Wi-Fi pripojenie, ktoré využíva 2 pásma, 2,4 aj 5 GHz. Samozrejmosťou je aj Bluetooth či USB-C pripojenie.

Pokiaľ vás top-end full-frame fotoaparát Canon EOS R5 s cenou od 4 499 € zaujal, zahlasujte zaň v kategórii NAY TECHBOX FOTOAPARÁT ankety NAY TECHBOX roka 2020.

Hlasovaním v ankete NAY TECHBOX roka 2020 môžete vyhrať hodnotné ceny:

Vyhrať môžete inteligentné hodinky Apple Watch Series 6 44 mm, smartfóny Samsung Galaxy A51 a Motorola moto g9 power, ale aj najnovší robotický vysávač vrátane mopu iRobot Roomba Combo 2v1.

Výhercovia ankety sa môžu tešiť aj na smartfón Xiaomi Mi 10T Lite 5G 6/128GB, ktorý je doplnený licenciou ESET Mobile Security pre Android na 1 rok od spoločností ESET a dvojicu Bluetooth slúchadiel JBL TUNE 115TWS.

Hlasovať môžete do 13. januára 2021.

Podrobné pravidlá súťažnej ankety NAY TECHBOX roka 2020 nájdete na web stránke NAYTECHBOXroka.sk.

Na príprave článku sme spolupracovali s partnerom Canon Slovakia.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.