Reklama
  • #iOS
  • 2 min.
  • 30.4.2019

Ako volať zadarmo z iPhonu

Richard Pliešovský

V ére dostupného a všadeprítomného internetu sa už nemusíme spoliehať len na mobilných operátorov, bez ktorých by sme sa pred niekoľkými rokmi nezaobišli. Apple ponúka jednoduchý spôsob audio a videohovorov pomocou jeho zariadení.

Apple s iOS 7 priniesol možnosť telefonovania zadarmo pomocou služby FaceTime. Aj keď Apple viac propaguje možnosť videohovorov, v bežnom živote je predsa len praktickejšie využívanie hlasovej služby – FaceTime Audio. Obe možnosti sa aktivujú veľmi jednoducho. 

Zdroj | Apple

FaceTime je natívna aplikácia, ktorú by ste mali mať nainštalovanú v iPhone. Ak ste ju vymazali, z App Store si ju môžete stiahnuť opäť. FaceTime automaticky zaregistruje vaše telefónne číslo. Ak chcete zaregistrovať aj e-mailovú adresu, urobíte to v Nastavenia > FaceTime.

Tu si môžete skontrolovať/nastaviť povolenia na zachytávanie Live Photo počas videohovorov, alebo blokovanie kontaktov na ľudí, od ktorých nechcete prijímať FaceTime, telefónne hovory a správy.

Zdroj | Apple

Aby ste mohli telefonovať cez FaceTime, treba byť pripojený na Wi-Fi (alebo mobilných dátach) a prijímateľ musí mať zariadenie od Applu. Volať môžete cez aplikáciu FaceTime, alebo priamo cez Kontakty.

Pozrite si

Ako si užiť kvalitnú hudbu na iPhone?

V appke FaceTime klikneme na + v pravom hornom rohu a do vyhľadávacieho poľa napíšeme meno kontaktu. Následne si vyberieme zo zelených tlačidiel nad klávesnicou akou formou sa osobou chceme spojiť, audio, alebo videohovorom.

Cez Kontakty je to ešte jednoduchšie. Vyhľadáme meno kontaktu. Ak má Apple zariadenie, ukáže sa nám riadok FaceTime (pod telefónnym číslom) s ikonou kamery a slúchadla. Kliknutím na jednu z nich si vyberieme spôsob hovoru (audio, alebo video).

Videohovor FaceTime môžeme na iPhone spustiť aj počas telefonického hovoru. Stačí klepnúť na ikonu FaceTime v aplikácii Telefón a hovor sa prepne na službu FaceTime. Od iOS 12.14 sa dá volať cez FaceTime s viacerými ľuďmi naraz.

Zdroj | Apple

Službu FaceTime môžeme samozrejme využívať aj na iných zariadeniach od Apple, či už iPadoch, iPodoch alebo Macoch. Cez FaceTime môžeme pohodlne komunikovať aj bez toho, aby sme museli byť zákazníkmi niektorého z operátorov. Vďaka Apple zas nemusíme hľadať aplikácie od tretích strán, táto skvelo funguje naprieč jeho ekosystémom.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.