Reklama

Ako urobiť zo starého iPhonu iPod?

Michal Spiegel

Minulý týždeň sme sa pozreli, ako urobiť zo starého iPhonu Apple TV. Dnes si v návode vysvetlíme, ako premeniť starší smartfón od Apple na hudobný prehrávač.

Výhoda Apple produktov je, že starnú o niečo pomalšie než konkurencia. Dva roky starý iPhone môžete stále predať za veľmi dobrú cenu. Čo však s iPhonom, ktorý už má viac ako štyri roky? Druhý telefón nepotrebujete a darovať ho tiež nemáte komu. Vtedy sa dá využiť ako hudobný prehrávač.

Pozrite si

Ako urobiť zo starého iPhonu Apple TV?

Čo na to treba urobiť? V prvom rade stačí vymazať všetok obsah v smartfóne, aby vám ostalo miesto len na hudbu. To urobíte tak, že v nastaveniach pôjdete do častí Všeobecné a kliknete na Resetovať. Následne vyberiete možnosť Vymazať celý obsah a nastavenia. Uistite sa, že máte súbory, ktoré idete vymazať zálohované, prípadne, že vám nebudú chýbať. Väčšinu vymazaného obsahu aj tak pravdepodobne budú tvoriť fotky a aplikácie.

Po obnovení nastavení budete mať možnosť nastaviť Wi-Fi. Nastavenie Wi-Fi je správnym krokom kvôli nastaveniu programu iTunes a tiež pre možnosť využívať internetové hudobné služby ako Spotify či Apple Music. Pre zrýchlenie procesu môžete využiť staršiu alebo aktuálnu SIM kartu na pripojenie. V nastavaniach však potom vypnite možnosť pripojenia do siete, čím sa môže znížiť batéria.

V prípade, že chcete starý iPhone využiť len na počúvanie hudby v telefóne, odporúčame po prvotnej konfigurácii prepnúť mobil do režimu lietadlo, čím sa v podstate vypnú všetky siete vrátane Bluetooth, ktoré by mohli znižovať batériu smartfónu. V časti pripojenie do Apple ID môžete rovnako využiť pôvodné meno a heslo alebo si vytvoriť nové.

Pokiaľ máte smartfón správne nastavený, stačí si už iba stiahnuť hudbu cez iTunes. Buď môžete využiť platené skladby a albumy v rámci služby iTunes v telefóne alebo streamovacie služby Apple Music či Spotify, v rámci ktorých viete počúvať hudbu aj v offline alebo si prenesiete svoju hudobnú knižnicu z PC do iPhonu cez kábel.

Posledný proces je najzdĺhavejší a vyžaduje inštaláciu programu iTunes na počítači a jeho synchronizáciu s iPhonom. Následne musíte potiahnuť skladby do knižnice iTunes a po pripojení smartfónu vybrať položku hudba a kliknúť na synchronizovať.

Pozrite si

Apple potichu ukončil predaj iPod Nano a iPod Shuffle

Takto upravený iPhone tak môžete využiť ako plnohodnotný hudobný prehrávač. Výhoda je tá, že takýto „iPod“ nemusíte tak často nabíjať a váš bežný iPhone alebo iný smartfón budete využívať primárne na ostatné aktivity – telefonovanie či surfovanie po internete. Už stačia len slúchadlá a môžete začať počúvať.

Niektorí môžu využiť prehrávač iba na cestovanie, športovanie alebo počúvanie hudby v aute. Osobne si oveľa radšej zoberiem do fitka hudobný prehrávač než iPhone, na ktorý mi neustále chodia notifikácie či pracovné maily.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.