Reklama
  • #iOS
  • 2 min.
  • 4.3.2019

Ako urobiť zo starého iPhonu Apple TV?

Richard Pliešovský

Možno aj vám napadla otázka, čo so starým iPhonom. Ak je relatívne nový, dá sa pomerne výhodne predať. Za starší model, napríklad iPhone 6 či 6s už nedostanete veľa, zvlášť ak je poškriabaný, nemáte od neho obal a podobne.

Dnes si ukážeme, ako sa dá urobiť zo staršieho iPhonu (ale aj iPadu) zariadenie, z ktorého môžete streamovať video do televízora. Televízor nemusí byť smart model, postačí že má HDMI konektor.

Samozrejme, z iPhonu nikdy nebude plnohodnotné Apple TV. Zariadenie bude stále pracovať v iOS a nie tvOS, čo je skôr výhoda, ako nevýhoda, ale nebude to mať skvelé diaľkové ovládanie.

Pozrite si

Apple TV 4K 64 GB – podpora Ultra HD s HDR nie je všetko

Okrem „obstaróžneho“ Apple zariadenia potrebujeme nainštalovať ešte vhodnú aplikáciu a na spojenie iPhonu s TV budeme potrebovať redukciu z Lightning na HDMI. Ak nemáte spomínané veci zakúpené, nevyhnete sa finančným výdavkom. Samotnú aplikáciu nám nutne netreba, záleží na tom, čo presne (a odkiaľ) chceme prehrávať do televízora.

Z vlastnej skúsenosti môžem vrelo odporučiť aplikáciu nPlayer. Dokáže prehrať azda každý formát, podporuje titulky a DTS: X. Okrem lokálneho úložiska dokáže prehrávať cez WebDav, FTP a ďalších, ale aj z cloudových služieb ako sú Amazon Coud Drive a ďalšie (na obrázku dole nevidieť OneDrive, pCloud a Yandex.Disk).

Ďalšia vynikajúca appka je Infuse, ktorú využívam práve v Apple TV, pretože nPlayer toto zariadenie nepodporuje. Kúpou Infuse získate aplikáciu aj do iOS. Infuse je ale o dosť drahšia ako nPlayer.

Ak máte na cloude uložené filmy, takáto aplikácia vám príde rozhodne vhod. Samozrejme, filmy si takto môžete pozerať nielen doma, ale všade, kde je internetové pripojenie.

V prípade, že si vystačíte so streamovaním priamo z iPhonu (iPadu) – napríklad ak sa uspokojíte s YouTube, máte predplatené HBO, alebo Magio GO, nemusíte kupovať nPlayer.

Ja takto využívam iPad mini 4 v hosťovskej izbe, kde síce televízor je, ale Apple TV nie. Či si už niekto z rodiny (prípadne návšteva) pozrie film z našej domácej zbierky, vyberie niečo z ponuky televíznych staníc, alebo video na YouTube, takéto riešenie sa nám veľmi dobre osvedčilo.

Stiahnuť aplikáciu

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.