Reklama
Advertisement
Advertisement
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Našli sme 4 dôvody, prečo sa oplatí smart home od Klarstein a jeden, prečo nie

Našli sme 4 dôvody, prečo sa oplatí smart home od Klarstein a jeden, prečo nie
TECHBOX
Našli sme 4 dôvody, prečo sa oplatí smart home od Klarstein a jeden, prečo nie

Výrobca „dizajnových mašiniek z Nemecka“ ponúka stále viac smart spotrebičov do domácnosti. Na aplikáciu Klarstein sme sa preto pozreli trochu bližšie.

Ponuka smart riešení do domácností sa rozrastá na pravidelnej báze. Niektoré projekty sa snažia priniesť inovácie a posúvať smart home na novú úroveň. Iné sa zasa na svet plný inteligentných vecí a IoT éru pripravujú s chladnou hlavou a postupne robia smart veci z tých, ktoré dnes bežne používame.

Takýmto smerom sa vybrala aj spoločnosť Berlin Brands Group, ktorá má v portfóliu hneď niekoľko značiek. Ich vlajkovou loďou je Klarstein, čo sú prevažne kuchynské spotrebiče. Značka sa však systematicky rozrastá aj o ďalších pomocníkov do domácnosti. Veľmi populárne sú napríklad chladiace či vykurovacie riešenia. Smart produkty Klarstein nájdete v takmer každej kategórií.

Mozgom smart Klarstein domácnosti je aplikácia Klarstein, ktorá sa dá stiahnuť ako na iOS zariadenia, tak na tie s operačným systémom Android. Pozreli sme sa na 4 najväčšie vychytávky, ktoré aplikácia ponúka a našli sme jednu „nevychytávku“, ktorá by vás od používania mohla odradiť.

Slovenská lokalizácia

Angličtina dnes už pre nadšencov technológií nie je zväčša problém, no pravdou je, že slovenčina v aplikácii rozhodne poteší. Slovenčina je doslova v každom kúte Klarstein appky, a to dokonca aj v krátkych článkoch a receptoch, ktoré odkazujú na smart kuchynských pomocníkov.

Recepty sú pripravené na plné prepojenie so smart pomocníkmi. V postupe prípravy vždy nájdete presný návod, ako pomocníka nastaviť. Spoločnosť naviac sľubuje, že v niektorej z najbližších aktualizácií, nastane v tomto smere výrazný posun. Ak v recepte prídete do bodu, kedy budete musieť použiť kuchynský spotrebič, postačí kliknúť na odkaz a spotrebič sa sám nastaví presne podľa receptu.

Bohatý obsah aplikácie Klarstein

Ako sme už spomenuli, v apke nájdete tiež recepty a krátke články. Tie vám aplikácia ponúka hneď na domácej stránke aplikácie, avšak len do momentu, kým apku nespárujete s prvým smart Klasrtein zariadením, potom sa k obsahu dostanete cez ikonky kategórií.

Tie nájdete v lište v spodnej časti displeja. Aplikácia ponúka možnosť filtrovať ako recepty, tak články podľa rôznych kritérií. Vegáni si ta k môžu vyfiltrovať vhodné recepty, dokonca podľa kategórií ako sú dezerty, hlavné jedlo či pochutiny. Aplikácia im vie tiež ponúknuť kuchynských pomocníkov.

V jednoduchosti je krása

Zatiaľ čo mnohé riešenia smart domácnosti umožňujú prednastaviť rôzne procesy na spôsob IFTT, napríklad, keď sa priblížite k bytu či domu na určitú vzdialenosť, zapne sa klimatizácia a spustí svetlo v chodbe a kúpeľni, aplikácia Klarstein je skôr pohodlným diaľkovým ovládaním pre kuchynské spotrebiče, ohrievače alebo klimatizácie.

Je to mínus? Pre technologického nadšenca môže byť. Pravdou však je, že Klarstein aplikácia skôr mieri na menej technologicky zameraných používateľov, ktorí môžu práve Klarstein využiť na prestupný mostík do sveta inteligentných riešení.

Intuitívne prostredie

Pridať smart zariadenie do Klarstein aplikácie je maximálne intuitívne. Ak aj narazíte na problém, máte k dispozícii funkciu „Pomoc so zariadením“. Tá vám podrobne vysvetlí, čo všetko treba spraviť, aby ste problém vyriešili.

Ak sa vám to napriek tomu nepodarí, aplikácia odkazuje na helpdesk a rovno aj ponúka mailovú adresu, kam otázky, respektíve prosbu o pomoc smerovať.

Našli sme tiež jeden dôvod, ktorý by vás od používania Klarstein smart zariadení mohol odradiť.

2,4 GHz môže byť problém

Všetky Klarstein zariadenia fungujú na 2,4 GHz Wi-Fi. Ak máte 5 GHz router, máte problém. V prípade 2-pásmových routerov, ktoré dokážu vysielať na 2.4 GHz aj 5 GHz, je potrebné na každé pásmo nastaviť vlastné SSID.

Aplikácia síce ponúka pomerne presné inštrukcie, ako toto nastavenie spraviť, no zároveň upozorňuje, že menej technickí zdatní používatelia, by mali skôr kontaktovať sprostredkovateľa internetu, ktorý im s nastavením SSDI pre každé pásmo zvlášť pomôže.