Reklama

Najvýkonnejší Surface, aký Microsoft vyrobil: Laptop Studio 2

Zdroj | Microsoft
Richard Pliešovský
Zdroj | Microsoft
Zdroj | Microsoft

Minulý týždeň Apple, včera Microsoft, obe gigantické spoločnosti predstavili svoje novinky. Je celkom prirodzené, že svoje úsilie venovali odlišným smerom. Zatiaľ čo event Apple sa venoval najmä hardvéru, v prípade Microsoftu to bolo inak. Človek mal pocit, že nové zariadenia pridali na poslednú chvíľu, aby konferencia nebola len o AI.

Microsoft Cocpilot je veľká vec, kolega vás so všetkými novinkami zoznámi v samostatnom článku. Nasledujúce riadky vám ukážu, čo prináša najvýkonnejší Surface, aký Microsoft doteraz skonštruoval.

Surface Laptop Studio 2 je netradičným počítačom vďaka sklopnému dotykovému displeju. Nová generácia poteši pridaním dlho požadovaných funkcionalít. Poháňa ho procesor Intel 13. generácie i7 H triedy a grafika až po Nvidiu GeForce RTX 4060. Interná pomäť môže byť až do 2 TB, operačná do veľkosti 64 GB.

Obsah pokračuje pod reklamou

Surface Laptop Studio 2 má 14,4″ displej PixelSense s rozlíšením 2 400 x 1 600 px s obnovovacou frekvenciou 120 Hz. Obrazovka sa môže tentoraz nakloniť aj dopredu. Na prvý pohľad sa však Surface Laptop Studio od prvej generácie príliš nezmenil. Stále má minimalistické línie s čistým dizajnom.

Lahôdkou bude inovatívny trackpad, ktorý získal viaceré funkcie adaptívnej myši Microsoftu. Funkcia Adaptive Touch prináša zlepšenú dostupnosť, využíva nový dotykový algoritmus, ktorý ľuďom s pohybovými obmedzeniami uľahčuje pohyb a používanie touchpadu.

Pozrite si

Surface Laptop Studio – takto vyzerá top-end notebook v podaní Microsoftu

Pero Surface Slim Pen 2 využijete na písanie poznámok, úpravu v grafických programoch a azda niekto i na kreslenie. Vylepšenia sa dočkala aj portová konektivita. Sympatické je, že sa aj v tejto horúcej novinke našiel priestor na slot pre microSDkartu. Pribudol tiež nový USB-A port. Zostavu dopĺňajú dva Thunderbolt 4 USB-C porty.

Microsoft uvádza, že ide o vôbec prvý Intel NPU v notebooku so systémom Windows. Surface Laptop Studio 2 má neurónovú procesorovú jednotku, ktorá dokáže poháňať efekty AI.

Zdroj | Microsoft

Surface Laptop Studio 2 bude dostupný 3. októbra. Začína na 1 999 dolároch, v top konfigurácii sa cena zastavila na 3 699,99 dolároch. Za túto cenu na vás čaká Intel Core i7-13800H, 64 GB RAM, 2 TB SSD a Nvidia GeForce RTC 4060.

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.