Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Najvýkonnejší model strednej triedy je teraz o takmer 60 eur lacnejší

Najvýkonnejší model strednej triedy je teraz o takmer 60 eur lacnejší
Zdroj | Motorola
Michal Sobek
Najvýkonnejší model strednej triedy je teraz o takmer 60 eur lacnejší
Zdroj | Motorola
Zdroj | Motorola

Stredná trieda smartfónov patrí u kupujúcich medzi tie najobľúbenejšie, pretože ponúka z každého rožku trošku. Práve aj Motorola Moto g200 5G ponúka nekompromisný výkon, skvelý fotoaparát aj výdrž. Navyše je teraz o takmer 60 eur lacnejšia.

TECH DEALS je pravidelný denný seriál s tipmi na najrôznejšie zľavnené produkty. Do TECH DEALS vyberáme výhradne produkty s pridanou hodnotou a za najnižšie ceny na trhu z renomovaných e-shopov.

Pozrite si

Motorola moto g200 5G: Zaujme prémiovým dizajnom a vlajkovým procesorom

Dizajn zapadá do aktuálnej série Moto smartfónov. Samotný smartfón má rozmery 168,07 x 75,53 x 8,89 mm a hmotnosť 202 gramov. Zadná strana je vyvedená z plastu, čo je daň za nižšiu cenu. Čítačka odtlačkov prstov je schovaná v zapínacom tlačidle. Na opačnej strane je tlačidlo na vyvolanie Asistenta Google, ktoré sa však nedá prenastaviť na vykonanie inej činnosti. Dokonca nechýba ani certifikácia odolnosti IP52.

Samotný displej má 6,8-palca a Full HD rozlíšenie. Nejde však o AMOLED panel, ale len o klasický LCD panel. Motorola tento fakt vyvážila tým, že pridala 144-hertzovú obnovovaciu frekvenciu displeja. Ten je krytý aj odolným sklom Corning Gorilla Glass. V malom priestrele sa nachádza 16-megapixelová selfie kamera.

Po stránke výkonu výrobca nenechal nič na náhodu a nasadil aktuálne druhý najvýkonnejší procesor Qualcomm Snapdragon 888 Plus. To sa v strednej triede len tak nevidí. K tomu pripočítajte až 8 GB RAM a 128-gigabajtové interné úložisko.

Zdroj | Motorola

Na zadnej strane sa nachádza trojica fotoaparátov, pričom ten hlavný má rozlíšenie 108 MPx, nasleduje 8-megapixelový ultra-širokouhlý snímač a k tomu je ešte k dispozícii 2-megapixelový makro snímač. Maximálne rozlíšenie videa je 4K pri 30 fps.

Pozrite si

Súboj smartfónov strednej triedy! Radšej výkon Motoroly alebo displej POCO?

Android vo verzii 11 má ľahkú nadstavbu My UX, ktorú dopĺňajú len šikovné moto gestá. Batéria má dnes už štandardnú kapacitu 5 000 mAh, ktorú nabijete pribaleným 33-wattovým adaptérom. Bezdrôtové nabíjanie vzhľadom na cenu absentuje. V balení sa nachádza aj priesvitný ochranný obal.

Pri uvedení do predaja stála táto Motorola 449 eur, ale ako poznáme túto spoločnosť, tak po čase zvykne znížiť ceny. Aktuálne tento model môžete mať už za 394,5 eur. To je zľava takmer 55 eur alebo aj 12 %.

Aktuálne ceny nájdete aj na Heureka.sk:

 

TECHBOX.sk môže za predaj produktu v článku získať províziu formou affiliate programov slovenských e-shopov a porovnávačov cien.