Reklama

Najväčšia IT firma na východe otvorila novú nabíjaciu stanicu aj pre verejnosť

Zdroj | DTIT
Michal Sobek
Zdroj | DTIT
Zdroj | DTIT

Najväčšia IT spoločnosť na východnom Slovensku ide odteraz zelenšou cestou. Firemné autá vymenila za elektromobily a nainštalovala nabíjacie stanice, ktoré budú slúžiť aj širokej verejnosti.

Ide o spoločnosť Deutsche Telekom IT Solutions Slovakia (DT ITSO SK). Tá si zaumienila, že do roku 2040 dosiahne uhlíkovú neutralitu. Aby tento cieľ ľahšie dosiahla, včera, 30. marca 2023, slávnostne spustila do prevádzky elektrickú nabíjaciu stanicu.

Generálny riaditeľ DTIT, Andreas Truls, uviedol, že veria, že zodpovednosť voči životnému prostrediu a trvalo udržateľnému rozvoju má ísť ruka v ruke spolu s potrebami ich spoločnosti a mesta Košice, v ktorom dlhodobo pôsobia.

Obsah pokračuje pod reklamou

V rámci ich aktivít, pomocou ktorých sa zaväzujú znížiť uhlíkovú stopu, slávnostne otvorili a spustili do prevádzky prvých 10 nabíjačiek pre elektromobily. Do konca prvého polroku pribudnú ďalšie aj pre verejnosť.

Otvorená stanica obsahuje 10 nabíjačiek s výkonom 22 kW. Do konca budúceho mesiaca pribudne aj jedna výkonnejšia s rýchlosťou 50 kW. Môže sa tešiť aj široká verejnosť, spoločnosť otvorí ďalšie nabíjacie stanice, ktoré budú dostupné od júna 2023. Štyri nabíjačky s výkonom 22 kW budú umiestnené v areáli biznis centra Deutsche Telekom na Moldavskej ceste.

Pozrite si

Miloš Nagy – Blackout nám kvôli elektromobilom určite nehrozí! | TECHTALKS

Prevádzkovaním nabíjacej stanice poverili spoločnosť ZSE Drive, ktorá ponúka profesionálne riešenia a má dlhodobé skúsenosti. Spoločnosti sú naklonené vzájomnej spolupráci aj v budúcnosti. DT ITSO SK má k dispozícii 44 vozidiel, z toho dve sú plne elektrické. Cieľom od roku 2025 je, aby vozový park pozostával výlučne z plne elektrických vozidiel.

O Elektromobilite sme hovorili aj s hosťom priamo zo ZSE Drive Milošom Nagyom v našom podcaste TECHTALKS:

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.