Reklama

Miloš Nagy - Blackout nám kvôli elektromobilom určite nehrozí! | TECHTALKS

TECHBOX

Ako sme na tom na Slovensku? Sme vôbec pripravení na masívnu vlnu elektromobility? Nehrozí nám blackout? Čo robiť, ak si kúpite elektromobil?

V najnovšej časti diskusnej relácie TECHTALKS sme sa o distribučnej sústave rozprávali s Milošom Nagyom, technickým riaditeľom Západoslovenskej distribučnej – Skupina ZSE.

Mnohí si určite kladiete otázky ohľadom distribučnej siete. Už v roku 2035 by mali gro ponuky automobilových výrobcov tvoriť výlučne elektromobily. Ako sme na to na Slovensku pripravení? Dobrou správou je, že pôjde o evolúciu a sieť sa postupne prispôsobí zákazníkom, ktorí si elektromobily kupujú.

Obsah pokračuje pod reklamou

Elektromobil je z pohľadu distribučnej siete spotrebič, ako každý iný, len jeho spotreba je vyššia ako napríklad pri vašej žehličke, indukčnej varnej doske či chladničke. Samozrejme všetko závisí aj od toho ako ho nabíjate, aký máte Wallbox. Zlatým stredom je dnes 11 kW Wallbox, ktorý je ideálnou voľbou nielen pre nabíjanie vášho elektromobilu ale aj distribučnú sieť.

V našom rozhovore sa dozviete aj to, ako sa naplnili štúdie rozvoja elektromobility. Kde sme teraz a kde budeme v roku 2030? Koľko elektromobilov by malo byť na Slovensku práve v roku 2030?

Ktoré časti Slovenska, resp. ktoré lokality môžu byť pre rozvoj elektromobility problematické? A prečo pomôžu elektrické stanice, akou je aj strategická stavba v Borskom Svätom Jure, ktorú spustila Západoslovenská distribučná v rámci EÚ projektu spoločného záujmu – ACON Smart Grids len pred pár týždňami

Inštalovať si na strechu fotovoltiku? A čo by sa stalo, ak by sme dnes vymenili všetky autá na Slovensku za elektromobily?

Pozrite a vypočujte si celý náš rozhovor TECHTALKS s moderátorom Romanom Calíkom a hosťom Milošom Nagyom, ktorý vám odpovie nielen na to, či nám skutočne hrozí blackout.

TECHTALKS by TECHBOX, už aj s najnovším dielom, nájdete aj na Apple Podcastoch či Google Podcasts. Samozrejmosťou je Spotify, no nechýbajú ani ďalšie obľúbené platformy ako Pocket CastsRadioPublicBreaker Anchor. Môžete si tak vybrať podľa aplikácie, ktorú najradšej na podcasty používate.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.