Reklama

Najpredávanejšie SUV od Volkswagenu sa zmení na ID.Tiguan

Igor Neštrák

Volkswagen plánuje v tomto roku predstaviť novú generáciu svojho najpredávanejšieho SUV pod označením Volkswagen Tiguan. Pôjde o posledný modelový rad, ktorý bude využívať spaľovacie motory.

Elektrické SUV, ktoré bude nástupcom spaľovacieho Tiguana sa bude vyrábať v hlavnom závode vo Wolfsburgu a ponesie označenie ID.Tiguan. Volkswagen plánuje do budúcna zachovať označenie svojich ikonických modelov, medzi ktoré patrí aj Tiguan.

Na zasadnutí podnikovej rady v centrále Volkswagenu vo Wolfsburgu, na ktorom sa zúčastnil aj nemecký kancelár Olaf Scholz, automobilka predstavila mnohé zaujímavé novinky. Volkswagen na tomto zasadnutí oznámil, že v tejto továrni bude v roku 2026 vyrobené nové elektrické SUV, veľkosťou a štýlom podobné modelu Tiguan.

Obsah pokračuje pod reklamou

Elektrický Volkswagen ID.Tiguan bude založený na vylepšenej platforme MEB-Plus. Už na minuloročnom autosalóne v Los Angeles generálny riaditeľ Volkswagenu uviedol, že Volkswagen plánuje aj v elektrickej ére zachovať ikonické modely značky Volkswagen.

Podľa Volkswagenu mnoho zákazníkov žiadalo, aby značky ako Golf, GTI a Tiguan boli prerobené na elektrické. Na stretnutí generálny riaditeľ koncernu Oliver Blume potvrdil, že automobilka na tom pracuje a  chce do elektrickej éry priviesť aj vozidlá ako Golf a Tiguan. ID.Tiguan má hrať dôležitú úlohu v stratégii Volkswagenu, kým sa nezačne vyrábať jeho vlajková loď Trinity.

Projekt Trinity sa pôvodne plánoval spustiť v roku 2026, bude však oneskorený kvôli problémom so softvérom. Volkswagen nedávno predstavil päťročný investičný plán na zvýšenie výroby elektrických vozidiel a modernizáciu svojho softvéru. Nový generálny riaditeľ Blume očakáva, že projekt Trinity bude spustený do konca dekády.

Volkswagen ID.Tiguan má túto medzeru vyplniť a namiesto toho bude uvedený na trh v roku 2026. Keďže závod spoločnosti vo Wolfsburgu nie je pre nedostatok čipov plne využívaný, Volkswagen ho použije na elektrifikáciu svojej značky. Na rozdiel od Golfu je Tiguan skutočne globálnym autom obľúbeným na mnohých trhoch mimo Európy a môže pomôcť preniesť značku do elektrickej éry.

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.