Reklama

Najlepší reproduktor na trhu? Náš tip sa volá JBL Authentics 300!

Zdroj | JBL
TECHBOX
Zdroj | JBL
Zdroj | JBL

Sú reproduktory a „reproduktory“. Malé/veľké, kvalitné/šuvixové, moderné/zastaralé. Do akej kategórie by sme zaradili JBL Authentics 300?

Tento model je lahôdka pre oči. Odkazuje na slávnu minulosť značky, jeho dodnes krásny dizajn totiž podčiarkuje jeho nadčasovosť.

Ako však hrá takáto krabička? Jedna vec je mať pred sebou super dizajn, druhá vec je zvuk. Ako sa s tým popasoval výrobca? Táto otázka nám vŕtala v hlave dovtedy, kým sme nevybalili jeden Authentics 300 a nespárovali ho so smartfónom.

Obsah pokračuje pod reklamou

JBL Authentics 300 je verným odkazom doby, kedy tento dizajn vznikol (je tomu už pekných 50 rokov). Ako vidíte na videu nižšie, nemá módne tvary valca, kužeľa, či gule. Ide o klasický box, do ktorej výrobca umiestnil najmodernejšiu technológiu. Zvuk si dokážete ovládať aj pomocou hlasu, cez asistentov Google, alebo Alexa.

Ani konektivita nezaostáva a ponúka to najlepšie, čo dnes vie prenosný Bluetooth reproduktor ponúknuť. Môžete streamovať hudbu z AirPlay, Alexa Multi-Room Music, Chromecast built-in a Spotify Connect. Vďaka týmto technológiám môžete odísť z miestnosti bez toho, aby sa prerušil tok hudby, alebo museli zrušiť telefonický hovor.

Ovládanie a nastavenie uľahčuje známa aplikácia JBL One. Umožňuje prispôsobenie zvuku pomocou ekvalizéra, ako i integrácií viacerých hudobných streamovacích služieb. Unikátne je však ovládanie umiestnené priamo na vrchnej strane reproduktora. Nachádza sa tam trojica ovládačov, prvým regulujete hlasitosť, druhým výšky a posledným basy.

Kto pozná JBL audio, vie, že výrobca na basových tónoch rozhodne nešetrí. Inak to nie je ani v tomto prípade. Naopak – Authentics 300 ich dokáže reprodukovať nebývalou silou, ktorá vám rozvibruje hruď. Keď sme na výstave Audio Video Kino 2023 prezentovali vyšší model (Authentics 500), aj skúsení high-endoví harcovníci krútili hlavou, ako takáto krabička fenomenálne hrá.

3 super funkcie Authentics 300, ktoré nás dostali

Unikátny dizajn

Je skvelé, že aj v roku 2023 môžete mať doma legendárny štýlový reproduktor inšpirovaný klasickým retro dizajnom JBL. Výborne zapadne prakticky do akéhokoľvek interiéru a zaplní ho vynikajúcim zvukom JBL. Vlastný kožený kryt a prepracovaná mriežka Quadrex pútajú pozornosť a vystavujú na obdiv každý detail zariadenia, až po nezameniteľný vzor JBL na pasívnom chladiči.

Konštrukcia s rúčkou a integrovanou batériou

Dizajn reproduktora dotvára praktická hliníková rúčka, takže si ho viete vziať so sebou – či už na terasu, alebo na dlhšiu cestu. Vďaka zabudovanej batérii môžete mať JBL audio vždy a všade po ruke. Bez obmedzovania, čo sa týka výkonu, bez obmedzovania na elektrickej sieti. Batéria pritom vydrží na jedno nabite vynikajúcich 8 hodín!

Vynikajúci zvuk

Za každým skvelým hudobným podaním stojí precízne navrhnutá sústava reproduktorov. Inak to nie je ani v tomto prípade. O perfektné audio sa stará dvojica 1″ výškových reproduktorov zvýrazňúcich detaily, 5,25″ basový reproduktor sa stará o nízke tóny, pričom tie najnižšie vám dodá 6,5″ pasívny žiarič. Špičkové komponenty sa starajú o to, že získate ideálne vyváženie zvuku bez ohľadu na to, aký hudobný štýl počúvate. Celkový výstupný výkon je 100 W, frekvenčná odozva 45 Hz až 20 kHz (-6 dB).

Konektivitu zabezpečuje Bluetooth 5.3, Wi-Fi 6, Ethernet (RJ 45) a 1x audio vstup (3,5 mm jack). Rozmery JBL Authentics 300 sú 342 x 195,6 x 180,3 mm, hmotnosť je 4,9 kg. Batéria má kapacitu 4 800 mAh.

Zdroj | JBL
Obsah pokračuje pod reklamou

Rozmýšľate, že si urobíte radosť a vybavíte si vašu domácnosť novým dizajnovým kúskom? Máme pre vás dobrú správu. JBL Authentics 300 ešte stihnete mať do Vianoc doma a to za lákavú cenu, ktorá je len 429,90 €.

Zdroj | JBL
Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.