Reklama

Najlepší procesor a Android 14 s vychytávkami? Aj to je Honor Magic6 Pro

TECHBOX

Vlajková loď od spoločnosti Honor nie je len tak pre nič za nich. Nesmú chýbať špičkové vnútornosti, ktoré sú zaobalené do prémiovej konštrukcie so špičkovým OLED displejom a najnovším Androidom 14.

Práve taký je aj nový Honor Magic6 Pro. O kvalitách spracovania jeho konštrukcie kombinujúcej kovový rámček a odolné sklo na prednej aj zadnej časti sme sa už presvedčili.

Taktiež sme sa pozreli na to, že priam až ikonický kruhový modul s fotoaparátmi skutočne kombinuje tie najlepšie špecifikácie, pričom musíme opäť pripomenúť, že podľa prestížneho rebríčka DxOMark je toto aktuálne najlepšie fotiaci smartfón na trhu!

Obsah pokračuje pod reklamou

Čo vlastne definuje vlajkovú loď výrobcu? Áno, je to prémiová konštrukcia, špičkový displej, skvelo fotiace objektívy. Čo ešte k tomu chýba? Je to predsa maximálny výkon, ktorý v prípade Honoru Magic6 Pro je skutočne maximálny.

Asi nie je prekvapením, že výrobca opäť siahol po to najlepšie do stajne spoločnosti Qualcomm, ktorá roky vyrába najvýkonnejšie procesory pre smartfóny s operačným systémom Android. Aktuálne je to Snapdragon 8 Gen 3, ktorý doslova valcuje aj výkonnostný rebríček AnTuTu.

Tento procesor s plnou podporou sietí piatej generácie sa skladá z ôsmich jadier, ktoré sú rozdelené podľa efektívnosti a výkonu a pohotovo sa prepínajú presne podľa toho, čo na smartfóne robíte. K tomu si ešte pripočítajte 12 GB RAM, ktoré je možno rozšíriť o ďalších 8 GB virtuálnej RAM pamäte a veľkorysé úložisko s veľkosťou 512 GB.

O grafický výkon sa stará čip Adreno 750. A čo toto presne znamená? Že na Honore Magic6 Pro si vychutnáte hranie tých najlepších 3D titulov na maximálne detaily, pričom pozadu nebude ani prostredie Androidu 14 s nadstavbou MagicOS 8.0, ale k nemu neskôr. Taktiež sa nestane, že by ste v rukách cítili nepríjemné teplo, pretože model má skvelo vyriešený systém pasívneho chladenia.

Súčasťou vnútorností je aj špeciálny čip Honor C1+. Ten kombinuje algoritmus a anténu pre lepšie pripojenie. Na ochranu dát slúži aj bezpečnostný čip Honor S1. Máte tak istotu, že vaše súkromné veci ostanú skutočne len súkromné! K tomu sa pridáva aj čip Honor E1 so zvýšeným výkonom.

Pozrite si viac o konštrukcii a displeji

Honor Magic6 Pro si našiel vlastnú dizajnovú cestu aj špičkový OLED displej

Výkon by sme mali, teraz sa poďme pozrieť na to, čo budeme mať pri používaní Honoru Magic6 Pro neustále na očiach. To je najnovší Android 14 spolu s grafickou nadstavbou MagicOS 8.0. Ideálna kombinácia, ktorá vám dá viac, než by ste očakávali!

Ako už isto viete, je len čisto na vás, ako váš Android bude vyzerať. To sa netýka len domovskej obrazovky, ale aj tej uzamykacej, kde sú po novom bohaté možnosti personalizácie. Môžete si zvoliť nielen vlastný obrázok, alebo využijete bohatú knižnicu výrobcu, ale aj jeden z prednastavených štýlov fontov, ale aj farieb. Na domácej obrazovke si opäť môžete zvoliť písmo, ikony alebo motívy. Môžete sa tak skutočne vyhrať!

Skvelo zvládnutá je aj horná lišta, ktorá je logicky rozdelená na dve časti. Tej prvej dominujú upozornenia z aplikácií, pričom na druhej strane máte k dispozícii Centrum ovládania, kde nájdete skratky pre Wi-Fi, Bluetooth, 5G dáta, baterku a mnohé ďalšie. Z tejto ponuky viete ovládať prehrávanie hudby, jas a hlasitosť, pričom nechýba ani rýchla skratka do nastavení.

Veľkou vychytávkou systému je funkcia Magic Portal. Podržíte prst na displeji na nejakom texte alebo obrázku a keď ho prstom posuniete ku kraju, zobrazia sa vám ďalšie možnosti čo s ním, napríklad odoslanie nejakému kontaktu alebo zdieľanie na sociálnych sieťach. Veľmi praktické!

Obsah pokračuje pod reklamou

Rovnako interaktívny je aj pilulkovitý výrez v OLED displeji, ktorý perfektne spolupracuje s dianím na displeji. Nahrávate zvuk pomocou diktafónu, vyjdete z aplikácia a pozrite sa! Okolo výrezu sa vám zobrazí ikona aplikácie a na druhej strane čas nahrávania.

Pozrite si viac o fotoaparátoch

Honor Magic6 Pro je novým kráľom DxOMark, ale to nie je všetko!

Podobne to funguje aj pri stopkách, tu sa zobrazí minútka. Tak isto to funguje napríklad aj pri hovore. A najlepšie na tom je, že podobných riešení bude len pribúdať.

Honor Magic6 Pro je vlajková loď, takže celé prostredie Androidu 14 s nadstavbou MagicOS 8.0 je maximálne plynulé, oceníte tak všetky prepracované animácie a práca s ním bude pre vás radosťou. A takto to más predsa byť, že?

Honor Magic6 Pro toho dokáže skutočne veľa. Dopriať si ho môžete bežne za 1 299 eur, avšak práve na oficiálnom e-shope Honor prebieha akcia, kde novinku kúpite len za 1 099 eur, a to v 512-gigabajtovej pamäťovej verzii. A skvelou správou je, že k smartfónu naviac získate i skvelý darček: nabíjačku a kryt.

Už o týždeň sa pozrieme na jeho bohatú konektivitu spojenú s naozaj nadštandardnou výdržou. Toto si nemôžete nechať ujsť!

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.