Najkvalitnejšia mobilná sieť v celej Európe je tá od Orangeu!

Operátor Orange sa môže pochváliť ocenením The Best Slovakian Mobile Network in the Test. To znamená, že Orange ponúka najkvalitnejšiu mobilnú sieť na Slovensku. Zároveň sa umiestnil aj na prvom mieste v porovnaní so všetkými operátormi v Európe.

Pozrite siOrange spustil vysokorýchlostnú 5G sieť. S akým smartfónom a kde sa pripojíte?

Už minulý rok mu patrilo prvenstvo v kvalite siete a tento rok sa mu toto ocenenie podarilo ešte aj obhájiť. Výsledky nezávislej štúdie hovoria o tom, že Orange naozaj poskytuje najkvalitnejšiu mobilnú sieť na Slovensku aj v Európe. Štúdia prvýkrát pokrývala už aj 5G siete.

V rámci štúdie bolo testovaných 25 operátorov zo siedmich krajín Európy. Do slovenského testu sa zapojili všetci štyria operátory. Orange získal celkovo 953 bodov v kategóriách hlasové a dátové služby. Ostatní získali 904, 850 a 641 bodov.

Priemerná rýchlosť sťahovania dát dosahovala 105,6 Mbit/s. To bola najvyššia dosiahnutá rýchlosť na území Slovenska. Vo veľkých mestách táto hodnota dosiahla až 132,7 Mbit/s. Pri hlasových službách najlepšie výsledky dosiahol pri celkovej kvalite a úspešnosti zrealizovania VoLTE hovorov.

Na Slovensku boli testy realizované v júni a júli 2021 v sieťach všetkých štyroch operátorov. Metodika meraní bola v súlade s odporúčaniami ETSI.

V rámci stratégie Engage 2025 Orange zároveň prijal záväzok zabezpečiť rovnosť digitálnych príležitostí pre všetkých bez rozdielu. Táto dlhodobá iniciatíva v oblasti spoločenskej zodpovednosti chce riešiť problém digitálnej priepasti v spoločnosti.

Pozrite siAký je nový Orange TV Box? Toto je 11 TOP funkcií novinky

ZdrojTlačová správa

Komentáre k článku