Reklama

Najdivnejšia motorka sveta! A ešte k tomu je aj elektrická

Zdroj | Yamaha
Michal Sobek
Zdroj | Yamaha
Zdroj | Yamaha

Spoločnosť Yamaha prvýkrát odhalila koncept elektrického motocykla Motoroid asi pred šiestimi rokmi, pričom vyzeral ako zo sci-fi filmu. Aktuálne ale všetky oči padli na druhú generáciu, ktorá odvážnemu dizajnu nezostala nič dlžná.

Predná vidlica poskytuje riadenie netradičným spôsobom, neexistujú tu žiadne riadidlá, aké by ste našli na bežnom motocykli. Namiesto toho boli riadidlá nahradené pevnými madlami. Zadná vidlica poskytuje odpruženie ako väčšina typických motocyklov, navyše sa zadná polovica môže opierať nezávisle o prednú časť.

Zdroj | Yamaha
Obsah pokračuje pod reklamou

Yamaha Motoroid 2 je navrhnutá tak, aby bola vyvážená aj bez jazdca, čo znamená, že môže jazdiť a udržiavať rovnováhu bez ohľadu na to, či má na sebe človeka alebo nie. Pri prevádzke bez jazdca na palube môže vozidlo používať rozpoznávanie tváre a ovládanie gestami na sledovanie osôb naokolo.

Veľký stredový stojan je navrhnutý tak, aby sa dal spustiť, keď motorka 2 spomalí. Modré náladové osvetlenie zvýrazňuje veľkú časť karosérie, ktorá sa dvíha aj nad oblasťou, kde je bežne nádrž.

Zdroj | Yamaha

V zadnej časti je umiestnený nábojový motor, ktorý je poháňaný pomerne malým akumulátorom. Keďže ide o koncept, takže Yamaha neuvádza výkon a ani dojazd.

Je veľmi nepravdepodobné, že by Yamaha skutočne vyrobila takúto elektrickú motorku, je ale zaujímavé, že spoločnosť vidí dostatok dôvodov vyvinúť už druhý koncept a aj funkčný prototyp, ktorý bude podľa slov spoločnosti predstavený budúci mesiac na podujatí Japan Mobility Show 2023.

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.