Reklama

Nabíja sa vám iPhone 15 pomaly? Stačí urobiť jednu vec

Richard Pliešovský

Príchodom iPhonov 15 sa zmenilo niekoľko vecí. Proprietárny Lightning bol nahradený USB-C portom, takže teraz môžete telefón nabíjať prakticky akýmkoľvek USB-C káblom.

K iPhone 15 dostanete pekný tkaný opletený kábel, ale môžete použiť akýkoľvek iný, ktorý je práve poruke, vrátane tých, ktoré sú predávané ako nabíjacie káble pre Android.

USB-C je otvorený štandard, čo je vítaná zmena, ktorú ocení zrejme každý. Konečne nastala doba, že môžu členovia jednej rodiny z rozdielnych táborov (Android vs iPhone) využívať jeden kábel, jednu nabíjačku.

Obsah pokračuje pod reklamou

Mnoho používateľov však rýchlo zistilo, že ich novučičký iPhone sa nabíja zúfalo pomaly. Riešenie je pritom veľmi jednoduché a rýchle.

Ako zrýchliť nabíjanie iPhone 15?

V dávnych dobách, keď Apple ešte pridával k iPhonom príslušenstvo, získali používatelia nielen kábel, ale aj nabíjací adaptér. Bol veľmi kompaktný, no výkonom neohúril, bolo len 5 W. Na vtedajšie kapacity batérií to bolo postačujúce, ale dnes to znamená veľký problém. Ak si totiž pripojíte najnovší iPhone k 5 W nabíjačke, výsledkom je, že si ho nabijete za 4 alebo 5 hodín.

Pozrite si

Čo už len môže byť drahé na USB-C kábli? Neuveríte čo všetko tam je!

Zrýchlenie nabíjania dosiahnete jednoducho tak, že vymeníte nabíjačku za výkonnejšiu. USB-C port podporuje nabíjanie (technicky) do 27 W, v praxi však nevyužije viac ako 20 W. Ak máte 20 W nabíjačku od Apple, iPhone 15 si z 0 % na 50 % nabijete zhruba za 30 minút, na plnú kapacitu to bude menej ako za 2 hodiny.

Otvorený štandard USB-C však umožňuje, že môžete použiť akúkoľvek inú značku. Ideálne, ak je to „značka“ a nie lacná čínska paródia na nabíjačku. Využiť môžete nabíjačky pre notebooky, vrátane nabíjacích adaptérov pre MacBooky. Nemusíte sa báť, že majú vyšší výkon, je to úplne bezpečné, vďaka zabudovanej technológií budú nabíjať váš iPhone maximálnou rýchlosťou, ktorú podporuje, takže mu vyšší menovitý výkon neublíži. Nabíjať tiež môžete z portu MacBooku. Ak je pripojený na napájanie a nabíja sa, môžete iPhone nabíjať takmer plnou rýchlosťou.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.