Reklama

Na tento e-bike by ste v živote nepovedali, že je e-bike

Zdroj | Propella
Michal Sobek
Zdroj | Propella
Zdroj | Propella

Výrobca e-bikov Propella je známy pre svoj jednoduchý a ľahký dizajn. Výnimkou nie je ani nový model s označením Mini Max, ktorý boduje ešte navyše jednou špecialitou.

Skvelo je na tom aj hmotnosť novinky, ktorá sa ustálila na hodnote 17 kilogramov, čo priamo konkuruje aj bicyklom, ktoré nemajú do svojej hliníkovej konštrukcie zabudovaný elektromotor a batériu.

Zdroj | Propella
Obsah pokračuje pod reklamou

Nad zadným kolesom je integrovaný aj nosič, ktorá dokáže uniesť až 18 kilogramov. E-bike Propella Mini Max sa spolieha na 20-palcové kolesá a k dispozícii je aj integrované osvetlenie vpredu aj vzadu.

Čo sa týka pohonu, tak ten tu má na starosti motor Ananda s nominálnym výkonom 350 W, ktorý sa vie v prípade potreby vyšplhať až na 550 W, čo znamená, že ide o e-bike triedy 2 s maximálnou rýchlosťou 32 km/h a krútiacim momentom 45 Nm.

Pozrite si

Žeby najjednoduchšia premena bicykla na e-bike? S týmto zázrakom áno!

Batéria je šikovne integrovaná do spodnej trubky, ktorá ale nie je zvlášť široká. Môže za to aj fakt, že batéria má relatívne skromnú kapacitu 355 Wh s hmotnosťou 1,95 kilogramov, čo by ale aj tak podľa slov výrobcu malo stačiť na dojazd zhruba 64 kilometrov.

Ak sa ale rozhodnete ísť iba na výkon elektromotora, teda využiť len čisto energiu z neho bez pedálovania, tak v takomto prípade sa dojazd zníži na približne 32 kilometrov. Batéria sa na 100 % nabije za asi 3 hodiny.

Zdroj | Propella

Na riadidlách je integrovaný aj LCD displej, kde si môžete počas jazdy pozrieť aktuálnu rýchlosť, stav batérie, približný dojazd aj prepnúť si na jeden z piatich režimov asistencie.

Na e-bike Propella Mini Max je aktuálne otvorená predobjednávka, pričom na kúpu je nutné najskôr zaplatiť zálohu vo výške 100 dolárov. Výsledná cena je potom stanovená na 899 dolárov. Prvé kusy by sa mali k majiteľom dostať už v máji 2024.

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.