Na loveckom simulátore spolupracovalo aj slovenské štúdio Nine Rocks Games

ZDROJ | THQ Nordic

Nine Rocks Games je bratislavské herné štúdio, ktoré už nejaký čas spolupracuje s rakúskym THC Nordic a aktuálne predstavujú svoju prvú hru, čo je lovecký simulátor Way of the Hunter.

Pozrite siVyhraj unikátne UV-C žiariče Rockubot PRO a Mini S pre tvoj čistý domov

Hrať budete za skúseného poľovníka, ktorý po svojom starom otcovi zdedil chatu uprostred lesa. Hra sľubuje realistický zážitok, pretože okrem samotného lovu tu bude aj stopovanie zvierat a zakrádanie sa. Vašou úlohou bude plnenie príbehových aj vedľajších misií.

Výkonný riaditeľ štúdia David Durčák povedal, že je to začiatok novej série a že hráči budú mať konečne k dispozícii realistický lovecký zážitok, ktorý bude doplnený o príbeh. Na tom spolupracovali profesionáli z DayZ alebo Cabela’s Big Game Hunter.

Hra sa takisto spolieha na hernú fyziku, s ktorou budú spolupracovať oficiálne licencované zbrane a ich ovládanie. Samotná herná mapa je rozdelená do dvoch častí, pričom každá z nich má okolo 140 kilometrov štvorcových.

ZDROJ | THQ Nordic

Jedna mapa sa nachádza v Európe a tá druhá v USA. Autori sľubujú, že mapy sa budú od seba odlišovať simulovaných ekosystémom. Veľkou prednosťou je možnosť kooperatívneho režimu, takže na lov sa môžete vybrať aj so svojimi ďalšími troma kamarátmi.

Samotná hra ponúkne aj množstvo druhov zvierat s realistickým správaním a aktívnymi reakciami na správanie hráča. Hráči, ktorí chcú získať všetky trofeje a achievementy sa môžu tešiť na vyše 100 hodín hrania.

ZDROJ | THQ Nordic

Svoje lovecké schopnosti môžete vylepšovať aj vďaka možnosti spätného si pozretia výstrelu zo všetkých uhlov cez tzv. bullet cameru.

Pozrite siTiny Tina’s Wonderlands je podarená paródia na fantasy i akčné hry

Hra vyjde na platformách PC, Xbox Series X a S a PlayStation 5 a aj keď nebol bližšie špecifikovaný dátum vydania, tak by sme sa jej mali dočkať už čoskoro.

ZdrojTHQ Nordic

Komentáre k článku