Reklama

Na čo potrebuje tento e-bike od Biktrix dve reťaze? Na toto

Zdroj | Bixtrix
Michal Sobek
Zdroj | Bixtrix
Zdroj | Bixtrix

Kanadská spoločnosť Biktrix oficiálne uviedla veľmi zaujímavý e-bike. Nielenže disponuje vysokým výkonom, ale výnimočný je najmä tým, že na svojej konštrukcii má až dvojicu reťazí.

Novinka s celým názvom Biktrix Juggernaut FS XD je celoodpružený horský e-bike. K hliníkovému rámu je osadený zadný tlmič Rockshox Monarch Rl so zdvihom 51 mm a k tomu je k dispozícii až päť vidlíc so zdvihom od 110 do 150 mm. Celková hmotnosť e-biku je 32,6 kilogramu.

Zdroj | Bixtrix
Obsah pokračuje pod reklamou

Po stránke výkonu výrobca Biktrix nasadil motor Coaxial-Drive z vlastnej dielne s neskutočným výkonom 2 300 W, čím prekonáva takmer všetky e-biky na trhu. K tomu sa pridáva aj 11-stupňový prevodový systém SRAM NX. Nechýba ani páčka akcelerátora na riadidlách.

Ako sme však spomínali v nadpise aj v úvode, tak e-bike Biktrix Juggernaut FS XD disponuje dvomi reťazami. Spoločnosť totiž pre optimalizáciu skutočne vysokého výkonu navrhla druhé hnacie ústrojenstvo, ktoré napája zadné koleso cez sekundárnu reťaz.

Juggernaut XD má hnacie ústrojenstvo na strane motora navrhnuté špeciálne na zvládnutie výkonu, ktorý tento motor produkuje, aby bol tento e-bike ešte spoľahlivejší.

Nie je to však len o extrémne silnom motore, ale ani batéria s kapacitou 910 Wh rozhodne nezaostáva. Výrobca deklaruje dojazd okolo 64 kilometrov, avšak, ak využijete maximálny výkon, dojazd výrazne klesne.

Pozrite si

Nákladný e-bike unesie 170 kilogramov až do vzdialenosti takmer 100 kilometrov

Ďalej do výbavy patria aj dvojpiestikové hydraulické brzdy s priemermi kotúčov 180 a 220 mm a predné svetlo s 2 000 lúmenmi. Na výber sú dokonca aj tri verzie pneumatík, a to 26 x 4″, 27,5 x 3″ a 26 x 4,8″. S takýmto vybavením sa e-bike nezľakne hocijakého terénu.

Zaujímavosťou je, že priamo na stránke pri špecifikáciách je napísané, že ide len o predprodukčné špecifikácie a že do konečnej verzie sa môžu dostať napríklad aj iné komponenty. Preto ich treba brať s miernym nadhľadom.

Zdroj | Bixtrix

Čo sa týka konečnej ceny, tak tá je nastavená na skutočne vysokých 5 999 dolárov. Avšak uvádzacia cena je ešte o 1 000 dolárov nižšia. Ten, kto už teraz zloží zálohu vo výške 100 dolárov, tak získa zľavu ďalších 500 dolárov. Finálna cena tak vyjde aktuálne na 4 499 dolárov.

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.