Reklama

Musk chcel údajne použiť peniaze Tesly na vybudovanie vlastného skleneného domu

Zdroj | Steve Nesius/Reuters
Michal Sobek
Zdroj | Steve Nesius/Reuters
Zdroj | Steve Nesius/Reuters

Elon Musk bol zrejme vyšetrovaný samotnou Teslou kvôli možným nekalým praktikám. Boli tu totiž obavy, že by mohol použiť firemné fondy spoločnosti na stavbu unikátneho skleneného domu.

Iniciatíva s prezývkou Projekt 42 totiž zahŕňa nákup špeciálneho skla v hodnote miliónov dolárov. To malo byť použité na stavbu domu v blízkosti Gigafactory v oblasti amerického Austinu. O firmách s ručením obmedzeným (s. r. o.) napojeným na Elona Muska bolo známe, že v tejto oblasti nakúpili veľké množstvo pozemkov.

Zdroj | unsplash/Emanuel Ekström
Obsah pokračuje pod reklamou

Koncepty pre tento dom zahŕňali buď skrútený šesťuholník alebo sklenenú kocku pripomínajúcu obchod Apple na 5th Avenue. Malo ísť ale o osobný priestor, pretože zahŕňal spálne, kúpeľne a kuchyňu.

Je tak možné, že Elon Musk si naozaj chcel dať z firemných fondov Tesly dať niečo také postaviť. Uvidíme, ako bude tento prípad pokračovať ďalej. Musk má však aj iné spoločnosti, možno podobné prípady budú zaznamenané aj tam.

Stav a výsledky vyšetrovania nie sú známe. Tesla pred rokmi rozpustila svoje PR oddelenie a samotný Elon Musk sa k tejto správe nevyjadril. Automobilka Tesla vyžaduje audit výboru predstavenstva pri akýchkoľvek výdavkoch nad 120 000 dolárov.

Pozrite si

USA tlačia elektromobilitu, Tesla vidí rok 2030 ako plne elektrický

Nie je to prvýkrát, čo sa vysokopostavený technologický manažér stretáva s kontrolou výdavkov. Meta vyšetrovala odchádzajúcu COO Sheryl Sandbergovú kvôli obvineniam, že využívala zdroje spoločnosti na ďalšie osobné ciele, ako je plánovanie svadby alebo pokusy potlačiť správy, ktoré sú kritické voči jej bývalému partnerovi Bobbymu Kotickovi.

Muskov profil generálneho riaditeľa Tesly však robí tento prípad výnimočným, pretože mu nie sú cudzie právne opletačky. Stále je zapletený do boja s Komisiou pre cenné papiere kvôli tweetovaniu finančných údajov a bol tu aj súdny spor o ohováranie od britského jaskynného prieskumníka Vernona Unswortha kvôli nepodloženým obvineniam z pedofílie.

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.