Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Motorola predstavuje novú vlajkovú sériu edge 20, začína už na 349 eurách

Motorola predstavuje novú vlajkovú sériu edge 20, začína už na 349 eurách
Zdroj | Motorola
Stanislav Vinc
Motorola predstavuje novú vlajkovú sériu edge 20, začína už na 349 eurách
Zdroj | Motorola
Zdroj | Motorola

Motorola sa po viac ako roku vracia k prémiovej sérii smartfónov edge novými modelmi edge 20 pro, edge 20 a edge 20 lite zameranými na kvalitu fotografií, výkon procesora a samozrejme aj 5G pripojenie. Na slovenský trh sa dostanú už v začiatkom jesene s cenou už od 349 €.

motorola edge 20 pro

Nová vlajková loď motorola edge 20 pro je určená primárne pre tých, ktorí sa už pri tvorbe fotografií stopercentne spoliehajú iba na svoj smartfón. Motorola preto do role hlavného fotoaparátu tohto modelu osadila nový 108 Mpx senzor o veľkosti 1/1,5“ vybavený technológiou Ultra Pixel pre spájanie deviatich susediacich pixelov do jedného pre zvýšenie citlivosti snímača na svetlo.

Zdroj | Motorola

Hlavný fotoaparát doplní snímač Makro Vision s ultraširokouhlým objektívom určený ako na ultraširokouhlé zábery, tak aj na makro zábery zo vzdialenosti 3 centimetrov.

Pozrite si

Zdvihnú Apple Watch hodenú rukavicu od Oppo Watch 2?

Unikátom tohto modelu je ale nový teleobjektív v štýle periskopu, vďaka ktorému dokáže Motorola edge 20 pro ponúknuť 5-násobný optický zoom a až 50-násobný Super Zoom. Video dokáže táto novinka nahrávať v 8K UHD rozlíšení.

Zdroj | Motorola

Prednú stranu smartfónu pokrýva 6,7“ Max Vision displej, konkrétne OLED panel s 10-bitovými farbami, podporou štandardu HDR10+ a až 144 Hz obnovovacou frekvenciou obrazu – doteraz najvyššiu frekvenciu dostupné v bežnom smartfóne.

Vlajkový model bude poháňať čipset Qualcomm Snapdragon 870 s podporou 5G a Wi-Fi 6 sietí, 12 GB RAM a 256 GB interným úložiskom. Na jedno nabitie ponúkne motorola edge 20 pro výdrž viac ako 30 hodín. Vďaka rýchlemu nabíjaniu TurboPower má už v priebehu 10 minút získať dostatok energie na ďalších 9 hodín prevádzky aj s aktívnym 5G pripojením.

motorola edge 20

Pri strednom smartfóne z novej série Motorola vyťahuje do popredia v prvom rade jeho hrúbku. Pri hrúbke 6,99 milimetra ide o jeden z najtenších 5G smartfónov na trhu. Po vzore vyššieho modelu sa pritom môže taktiež pochváliť 6,7“ obrazovkou s obnovovacou frekvenciou 144 Hz.

Zdroj | Motorola

Z vlajkovej lode si motorola edge 20 prepožičiava aj 108 Mpx hlavný snímač doplnený o ultraširokouhlý objektív a makroobjektív, ako aj teleobjektív s tentokrát 30-násobným Super Zoomom.

Zdroj | Motorola

Stredný model bude poháňať čipset strednej triedy – Qualcomm Snapdragon 778G s podporou 5G a Wi-Fi 6 sietí. Batéria s kapacitou 4 000 mAh sa má postarať o celodennú výdrž, pričom ani tomuto modelu nechýba rýchle nabíjanie TurboPower 30 schopné v priebehu 10 minút doplniť do batérie dostatok energie na ďalších 8 hodín nepretržitej prevádzky.

motorola edge 20 lite

Vstupný model s podtitulom lite pri pohľade na špecifikácie za svojimi súrodencami až tak nezaostáva. Nechýba mi podpora 5G sietí, 108 Mpx hlavný fotoaparát, ultraširokouhlý fotoaparát s funkciou MacroVision, ako ani 6,7“ OLED obrazovka.

Zdroj | Motorola

Pod povrchom už ale tentokrát nenájdeme čipset Snapdragon, ale bližšie nešpecifikovaný čipset MediaTek doplnený o 8 GB RAM. Menej výkonný čipset by sa mal v kombinácii s 5 000 mAh batériou postarať až o 2-dňovú výdrž na jedno nabitie, opäť po boku rýchleho nabíjania TurboPower 30, ktoré sa v tomto prípade za 10 minút postará o celodennú výdrž batérie.

Pozrite si

Instagram postupne dobieha TikTok, Filmové pásy už môžu mať dĺžku 60 sekúnd

Motorola edge 20 pro bude dostupná vo farbách midnight blue (tmavomodrá) a indigo vegan leather (modrá) s cenou od 699 eur. Motorola edge 20 dorazí do predaja vo farbách frosted grey (šedá) a frosted white (biela) s cenou od 499 eur. Motorola edge 20 lite bude dostupná vo farbách electric graphite (šedá) a lagoon green (zelená) s cenou od 349 EUR. Všetky tri modely dorazia na slovenský trh v priebehu septembra.