Reklama

Mobilný projektor od Sony sa volá MP-CD1

Zdroj | Sony
Richard Pliešovský
Zdroj | Sony
Zdroj | Sony

Sony sa preslávila svojim walkmanom a založila tak celý segment prenosných zariadení. Čo by ste povedali na projektor do vrecka?

Zdroj | Sony

Žijeme vo svete, kde hrá obraz dôležitú úlohu. Nielen filmy a šport, ale aj správy, YouTube, sociálne siete a vlastne celý obsah na internete sa konzumuje na širokom spektre zobrazovacích jednotiek. Od malých displejov na mobiloch, cez tablety, notebooky a televízory až po obraz premietnutý na plátne. Sony nám teraz ponúka poslednú možnosť a to v prenosnom zriadení nazvanom Sony MP-CD1.

Zdroj | Sony

Aké sú parametre tohoto drobca? Technológia spracovania obrazu je DLP IntelliBright od Texas Instruments. Mala by mať vyšší jas bez zvýšenia nárokov na spotrebu. Zariadenie sa má zapnúť do piatich sekúnd.

Pozrite si

Asus B1M: prenosný bezdrôtový projektor so svietivosťou 700 lúmenov

Obraz môže byť premietaný do veľkosti 120 palcov, rozlíšenie je 854 x 480 pixelov, čo je prijateľný parameter na 280 gramové prenosné zariadenie. Kontrastný pomer je 400 : 1.

Zdroj | Sony

Pohyblivé obrázky potešia oko 16 miliónmi farieb pri 105 lúmenoch. Rozmery prístroja sú 83 x 16 x 150 mm (š x h x v).

Zabudovaná batéria má 5 000 mAh a mala by vydržať 2 hodiny, čo je tak akurát na jeden film. Sony MP-CD1 sa nabíja prostredníctvom moderného konektoru USB-C.

Projektor sa dá pripevniť na statív a môže slúžiť aj ako power banka. Predáva s ochranným púzdrom. Dokúpiť sa k nemu dá HDM dongle na bezdrôtové streamovanie multimediálneho obsahu.

Sony MP-CD1 sa začne v Európe predávať v apríli za mierne prestrelených 400 eur.

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.