Reklama

Mobilné technologické centrum Huawei dorazilo do Bratislavy

Zdroj | Huawei
PR článok
Zdroj | Huawei
Zdroj | Huawei

Do Bratislavy dorazilo unikátne pojazdné technologické centrum spoločnosti Huawei.

Je navrhnuté na prezentáciu špičkových inovácií produktov spoločnosti. Zamierilo si to na ICT Day.

Partnerom spoločnosti Huawei sa počas úvodného programu prihovoril Maqi, Generálny riaditeľ Huawei Technologies pre Čechy, Slovensko a Rakúsko a k vzájomnej spolupráci sa v príhovore vyjadril štátny tajomník Ministerstva hospodárstva Vladimír Šimoňák. „Slovensko uznáva technologickú dynamiku Číny, v porovnaní s Európskou úniou je jej tempo podstatne vyššie. Informácie o aktivitách spoločnosti Huawei v IT a digitalizácií sú pre nás veľmi prínosné,“ vyjadril sa Vladimír Šimoňák.

Obsah pokračuje pod reklamou
Zdroj | Huawei

Zaujímavé informácie z technologickej oblasti hosťom prezentoval Emil Fitoš prezident IT Asociácie ITAS, profesor Peter Sinčák z Technickej Univerzity v Košiciach a Global Chief Public Services Industry Scientist Enterprise Business Group Hong-Eng KOH. Nosnou témou tejto konferencie bola digitalizácia a budovanie digitálneho Slovenska. Ide o vzájomnú pomoc, spoluprácu a posúvanie Slovenska a našich obyvateľov bližšie k digitálnej transformácii a modernému digitálnemu životu.  

V rámci podujatia, ktoré sa konalo 29. mája v Bratislave, spoločnosť Huawei predstavila dva roadshow kamióny, ktoré slúžia ako mobilné technologické centrum „na kolesách“. Kamióny boli špeciálne navrhnuté na prezentáciu špičkových inovácií produktov spoločnosti v rámci Huawei Europe Enterprise Roadshow 2024. Podujatie ICT Day je súčasťou európskej iniciatívy Roadshow 2024, mobilného turné, v rámci ktorého putujú kamióny Huawei po celom kontinente a navštívia 54 miest v 21 krajinách.

Kamióny demonštrujú najnovšie produkty a riešenia spoločnosti Huawei v oblasti IKT pre veľké podniky, verejnú správu a odvetvia ako sú zdravotníctvo, poskytovateľov internetových služieb, vzdelávanie, maloobchod a ďalšie. Táto iniciatíva predstavuje platformu na stretnutie a prepájanie IT profesionálov, aby si vyskúšali ukážky produktov Huawei z prvej ruky, spolu s odbornými poznatkami od popredných osobností v tomto odvetví.

Zdroj | Huawei

„Huawei Slovakia ICT Day 2024 je silným prejavom nášho neochvejného záväzku pomáhať zákazníkom a partnerom rýchlejšie dosiahnuť digitálne a inteligentné technológie,“  povedal Maqi, Generálny riaditeľ Huawei Technologies pre Čechy, Slovensko a Rakúsko. „Toto podujatie je jedinečnou príležitosťou na stretnutie a zoznámenie sa s najnovšími inováciami v oblasti informačných a komunikačných technológií a predovšetkým na podporu ekosystému spolupráce pre podniky, aby dosiahli nové úspechy pri svojej digitálnej transformácii.“ Podujatie približuje spojenie ekologického a digitálneho prechodu na podporu udržateľného rozvoja európskeho priemyslu. Spoločnosť sa zameriava na prezentáciu vyspelých IKT technológií so záväzkom zdvojnásobiť digitálnu a inteligentnú transformáciu v kľúčových odvetviach.

„Spoločnosť Huawei ako popredný podnik špecializujúci sa na vysokokvalitné technológie IKT poskytuje technologické portfólio, ktoré dokáže uspokojiť potreby všetkých podnikov, od siete po dátové úložisko, cloud a zjednotenú komunikáciu,“ dodal Maqi, Generálny riaditeľ Huawei Technologies pre Čechy, Slovensko a Rakúsko. „Vďaka tomu máme úplný prehľad o výzvach našich zákazníkov v oblasti digitálnej a inteligentnej transformácie, a môžeme na ne reagovať zásadnými riešeniami, ktoré sa rýchlo zavádzajú, ľahko spravujú a sú nákladovo efektívne.“

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.