Minecraft Earth vás prenesie do kockovaného sveta pomocou rozšírenej reality

ZDROJ | Mojang

Fanúšikovia Minecraftu sa konečne dočkali. V obchodoch App Store a Google Play store už nájdete najnovší titul Minecraft Earth. Ak ste už ale niekedy hrali hry Pokémon GO alebo Harry Potter: Wizards Unite, v tejto novinke sa budete cítiť od prvej minúty ako doma.

Minecraft bol už od svojich počiatkov prirovnávaný k Lego stavebnici a napokon sa v tejto podobe objavil aj na pultoch hračkárstiev. Skutočne interaktívny Minecraft to však nebol, ten prichádza do obývačiek a detských izieb až teraz a to vďaka rozšírenej realite, ktorú štúdio Mojang doplnilo aj o formu virtuálneho geocachingu, akú poznáme už z hier od spoločnosti Niantic.

Napriek tomu, že Minecraft Earth môžeme prirovnať k spomínaným mobilným hrám, jeho podstata netkvie v behaní po meste, ale vo virtuálnom stavaní bez ohľadu na to, kde sa práve nachádzate. Vďaka rozšírenej realite si môžete na stole či podlahe pred vami pomocou smartfónu alebo tabletu postaviť na určenej ploche takmer čokoľvek z minecraftových kociek rovnako, ako by išlo o klasickú stavebnicu.

Až tú druhú hlavnú časť hry tvorí zbieranie predmetov na mape, ktorá vychádza z reálneho prostredia okolo vás. Vo svojom okolí môžete naraziť na rovnaké bloky a predmety, aké by ste si za normálnych okolností virtuálnymi rukami a nástrojmi nazbierali v prostredí Minecraftu.

Okrem predmetov na mape narazíte aj na tzv. Dobrodružstva, ktoré sa dajú prirovnať k telocvičniam v hre Pokémon GO. Ide o preddefinované mapy v životnej veľkosti, na ktorej budete musieť splniť určitú výzvu, pričom (rovnako ako pri stavaní) sa v ich virtuálnom prostredí môžete stretnúť aj s vašimi priateľmi, resp. inými hráčmi Minecraft Earth.

Zrejme nie je žiadnym prekvapením, že súčasťou hry sú aj mikrotransakcie. Za reálne peniaze si môžete v hre nakúpiť rubíny, za ktoré si následne môžete kupovať nové prostredia a predmety. Kupovať si ich samozrejme nemusíte, no nedá nám a musíme povedať, že tieto predmety sú v prepočte naozaj drahé. Tak napríklad najmenší balík 40 rubínov stojí 2,29 €, no najlacnejšie prostredie stojí 75 rubínov.

Pozrite siPhoto Map – premente vaše cestovateľské fotografie na unikátnu mapu sveta

Odhliadnuc od cien doplnkov je Minecraft Earth skutočne vydarený titul, ktorý si užijú hráči všetkých vekových kategórií. Tento koncept hry síce nemusí vyhovovať každému fanúšikovi pôvodnej verzie, no keďže ide o bezplatnú hru, minimálne stojí za vyskúšanie.

Minecraft Earth96%

Veľkosť:
193,1 MB
Platforma:
iOS 12.0 alebo novší, Android 8.0 alebo novší
Cena:
0,00 €

Minecraft Earth prenáša dnes už ikonické "minecraftové" prostredie do rozšírenej reality, vďaka ktorej sa môžete ocitnúť v kockovanom svete aj vy, dokonca aj s vašimi priateľmi a inými hráčmi. Stačí vám na to iba dostatočne moderný smartfón s operačným systémom Android alebo iOS.

Komentáre k článku