Reklama

Photo Map - premente vaše cestovateľské fotografie na unikátnu mapu sveta

Zdroj | Cal Stephens
Stanislav Vinc
Zdroj | Cal Stephens
Zdroj | Cal Stephens

Vylepujete si po domácnosti fotky z výletov a dovoleniek, alebo s nadšením na stieracej mape sveta vyznačujete krajiny, ktoré ste už navštívili? Práve pre takýchto cestovateľov je určená aplikácia Photo Map, ktorá vám umožní vytvoriť si vlastnú mapu sveta alebo kontinentov z vašich cestovných fotografií.

Predstavte si, že by ste si vytlačili vašu obľúbenú fotografiu z dovolenky a obstrihali ju do tvaru krajiny, kde bola táto fotka zachytená. Teraz si predstavte, že by ste to isté urobili s jednou obľúbenou fotkou z každej krajiny, ktorú ste kedy navštívili. Máte to? Tak pokojne odložte nožnice, v aplikácii Photo Map to môžete urobiť aj digitálne.

Aplikácia Photo Map preskenuje celú vašu knižnicu fotografií v iPhone (aplikácia je dostupná len pre iOS) a do obrysov krajín celého sveta vloží vaše fotografie na základe súradníc, ktoré sú v dátach o fotografii uložené. Aplikácia samozrejme nevie, ktorú fotografiu by ste v obryse videli najradšej a preto vám dá na výber, pričom vyberať môžete aj z fotografií, ktorým dáta o lokalite chýbajú.

Takýmto spôsobom si môžete vyskladať mapu celého sveta, ale aj mapu jednotlivých kontinentov alebo krajín a ich regiónov. Na regióny nie je rozdelená každá krajina, napríklad susedné Česko alebo Poľsko v zozname nájdete, no Slovensko už nie. Aj to si pre získanie prístupu k mapám jednotlivých krajín budete musieť zakúpiť Explorer Pack za 3,49 €.

Nejde však o horibilnú sumu a ak patríte medzi vášnivých cestovateľov, kúpa tohto balíka sa určite oplatí. K fotografiám z výletov a dovoleniek sa samozrejme môžete vrátiť aj cez obyčajnú galériu, no aplikácia Photo Map – Travel Tracker vám na vaše zábery zo zahraničia poskytne úplne iný pohľad, ktorý stojí za videnie.

Pozrite si

Coloristic 2 – ideálna herná jednohubka na jesenný víkend

Jedinou reálnou slabinou aplikácie je absencia jej verzie pre Android. Na druhej strane však treba povedať, že aplikácia vďaka zameraniu na iOS pôsobí ako natívna aplikácia pre tento operačný systém a jej dizajn, ako aj jej používateľské prostredie, je vďaka tomu perfektne vyladené pre iPhone.

Stiahnuť aplikáciu

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.