Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Milan Dzilský - POCO F4 GT prekvapí každého výkonom a cenou

Milan Dzilský - POCO F4 GT prekvapí každého výkonom a cenou
Zdroj | Xiaomi
Roman Calík
Milan Dzilský - POCO F4 GT prekvapí každého výkonom a cenou
Zdroj | Xiaomi
Zdroj | Xiaomi

POCO na Slovensko prinieslo unikátny smartfón, ktorý zaujme nielen hráčov, ale aj všetkých, ktorí ocenia výkon či top funkcie za mimoriadne lákavú cenu. O novinke POCO F4 GT sme sa rozprávali s Milanom Dzilským, country manažérom Xiaomi CEE&Nordic.

Milan, čo je za vznikom značky POCO? Ako si má zákazník predstaviť rozdiel medzi Xiaomi a POCO smartfónmi?

POCO je značka zameraná primárne na mladých a dynamických používateľov, ktorí sa chcú najmä hrať. Tomu je prispôsobený aj výkon či ostatné časti hardvéru, ako aj spracovanie smartfónu. POCO je separátna značka, ktorá má svoj vlastný životný rytmus s vlastnými vývojovými aj marketingovými tímami, preto by som priame porovnanie medzi Xiaomi a POCO nevnímal.

Xiaomi je dlhodobo stabilná značka, ktorá má svojich používateľov a POCO je nezávislou mladou značkou, ktorá sa zameriava na nový segment, ktorý tu vznikal za posledné roky práve v oblasti hráčskej komunity. K dnešnému dňu spoločnosť POCO vstúpila na viac ako 91 svetových trhov. Len v roku 2021 dosiahli celkové dodávky smartfónov POCO 23 miliónov kusov.

Je Slovensko pripravené na výraznejší vstup značky zameranej práve na hráčsky segment?

Nie je to o pripravenosti trhu, ale o dopyte na trhu. Hráčsky segment na Slovensku vnímame ako rastúci a zaujímavý, čo vidieť aj cez spoločnosti, ktoré na našom trhu hry priamo produkujú. Hráčske komunity tu sú a obľúbenosť online hier či e-hier je mimoriadne vysoká. Práve preto veríme, že je tu dostatočný potenciál aby značka POCO uspela aj na Slovensku.

Zdroj | Xiaomi

Práve POCO F4 GT je novou vlajkovou loďou značky, ktorá prekvapuje vo viacerých smeroch – výkonom, rýchlym nabíjaním, špeciálnym ovládaním pre hráčov a to všetko za cenu 599 eur v úvode. Je počet smartfónov obmedzený pri tejto cene, ktorá je o 100 eur nižšia, ako bude bežná odporúčaná cena?

Myslíme si, že dopyt, ktorý odhadujeme pokryjeme plnohodnotne. Množstvo nemáme limitované. Predpokladáme, že nenastane situácia, že by sa k novinke POCO F4 GT zákazníci, ktorí chcú využíť uvádzajúcu zvýhodnenú cenu, nedostali. Samozrejme budeme radi, ak záujem bude veľký.

Ktoré by boli 3 hlavné dôvody, prečo by si mal zákazník vybrať práve POCO F4 GT?

Samozrejme je to najmä posledná generácia procesora Snapdragon 8 Gen 1, vďaka čomu je smartfón pripravený na veľké zaťaženie potrebné pre hráčov. Jednoznačne veľkou výhodou je aj výkonné rýchle nabíjanie. To máme až na úrovni 120W, pričom aj pri plnom výkone dokážeme počas hrania nabiť smartfón za 27 minút! Takéto HyperCharge nabíjanie je navyše šetrné k batérii a veľmi dobre je riešená aj ochrana nabíjania. Mimochodom 120W nabíjačka je súčasťou balenia.

Určite sú zaujímavé aj magnetické spúšte po stranách smartfónu, ktoré zjemňujú veľmi dôležitú hráčsku citlivosť. A ešte spomeniem aj Wi-Fi 6 s podporou GHz pásiem. Výhodou je totiž aj špeciálna Wi-Fi anténa, ktorá je umiestnená uprostred tela, práve pre prípad, keď sa na telefóne hrá a používateľ si môže rukami tieniť ostatné Wi-Fi antény. Viem, že sa rozprávame o troch hlavných dôvodoch, no tu ich je viac, napríklad aj dôležitá technológia aktívneho chladenia LiquidCool 3.0. Pri taktom výkonnom smartfóne ide o obrovský benefit.

Práve magnetické spúšte sú niečo, čo neponúka nikto iný. Bude toto ten rozhodujúci trhák pre úspech POCO F4 GT?

Je to určite jedna z vecí, vďaka ktorým je tento smartfón zaujímavý. Nedefinoval by som, že úspech smartfónu je postavený na jednej z jeho súčastí. Ide skôr o kombináciu všetkých súčastí, ktoré sme dali dokopy a magnetické spúšte sú len akýmsi vylepšením, ktoré by mohlo pritiahnuť hráčov práve k tomuto modelu.

Pozrite si

EXKLUZÍVNE: Máme v rukách nový POCO F4 GT! Mala by konkurencia panikáriť?

Vieš si tipnúť na akej priečke skončí POCO F4 GT v AnTuTu? Teraz je na prvej priečke Xiaomi Mi 12 Pro? (pozn. redakcie: informácia v čase nahrávania rozhovoru)

Ja pevne verím, že bude atakovať prvú priečku.

120W nabíjanie, ktoré sme spomínali je skutočne veľmi rýchle. Kde toto skončí? A prečo v POCO je nabíjačka súčasťou balenia, keď je trendom nepribaliť nabíjačku? Za nás samozrejme ide o dobrý krok pre používateľov.

Nemôžeme sa spoliehať na to, že zákazník bude využívať správnu nabíjačku, aby využil novinku naplno. Nútiť zákazníka dokupovať si nabíjačku nie je podľa nás vhodným riešením, navyše by to boli pre neho dodatočné náklady. Nie je to kompletné riešenie od začiatku. Tiež ak si kupujeme auto, neodchádzame od predajcu s autom bez kolies alebo bez volantu. Výhodou je samozrejme aj to, že keď nabíjate batériu správnou nabíjačkou, výrazne sa zvyšuje životnosť batérie. Práve bezpečnosti sa venujeme výrazne a veríme svojim technológiám.

Keďže ide najmä o hráčsky smartfón, je súčasťou balenia aj nejaká hra, jej plná verzia?

Nie, aktuálne neposkytujeme žiadnu plnú verziu hry. Zákazníkov však potešíme predplatným YouTube Premium na 2 mesiace a nechýba ani 6 mesačná podpora na prvé rozbitie displeja.

Pozrite si

POCO F4 GT – vlajkový herný smartfón nielen pre mobilných hráčov

Zdroj | Xiaomi

Cena je vzhľadom na výbavu skutočne dobrá. Ako sa podarilo uviesť novinku s takouto cenou?

POCO je primárne online technologická značka, ktorej cieľom je ponúknuť nekompromisný používateľský zážitok za prekvapivo prijateľnú cenu. POCO by mala byť značka prístupnejšia pre svoju komunitu v porovnaní s inými značkami na trhu. Teším sa, že v redakcii vidíte cenu ako zaujímavú.

Uvidíme POCO F4 GT aj u operátorov?

POCO nie je operátorská značka. Primárne sa smartfóny POCO budú predávať mimo operátorov, aj keď niektoré modely sa môžu dostať do ich ponuky. POCO F4 GT si však bude možné kúpiť na Slovensku len u klasických predajcov.