Reklama

EXKLUZÍVNE: Máme v rukách nový POCO F4 GT! Mala by konkurencia panikáriť?

Stanislav Vinc

POCO dnes oficiálne predstavilo svoj nový vlajkový smartfón POCO F4 GT, ktorý už o pár dní dorazí aj na náš trh. Nám sa ho podarilo získať medzi prvými na Slovensku a tak vám už dnes môžeme sprostredkovať naše prvé dojmy z tejto horúcej novinky, ktorá rozhodne spôsobí nemalý rozruch na trhu.

Aký rozpočet si podľa vás treba vyčleniť na špičkovo vybavený smartfón? Deväťsto či aj viac ako tisíc eur? Úprimne, pod toto tvrdenie by sme sa ešte dnes ráno možno podpísali aj my. Potom nám však POCO ukázalo svoj nový smartfón POCO F4 GT, ktorý mieri na náš trh s výrazne nižšou cenou.

Pozrite si

Vlajkový POCO F4 GT prichádza na Slovensko, jeho cena je obrovským prekvapením!

Ako sme už spomínali v úvodnom článku k dnešným novinkám, POCO F4 GT dorazí na náš trh už 2. mája s oficiálnou odporúčanou cenou 699 €. Vzhľadom na jeho výbavu, ktorú vám o malú chvíľu ukážeme, ide už v tomto bode o veľmi zaujímavú cenu, ktorú však POCO stláča ešte nižšie. Do 15. mája si ho totiž bude možné kúpiť za zníženú uvádzaciu cenu 599 €.

Dobrý prvý dojem začína už pri dizajne, s ktorým sa POCO naozaj vyhralo. Zadnú stranu zdobí zaujímavý vzor kombinujúci príjemný matný povrch s lesklými prvkami, ktoré sa postarajú o to, aby sa vám smartfón v ruke nešmýkal. Všimli ste si ten malý blesk vedľa fotoaparátov? Áno, v tomto výreze je naozaj skrytý blesk. Ako sa hovorí, pod lampou je najväčšia tma.

Pozrite si

10 najvýkonnejších smartfónov na trhu (marec 2022)

Smartfón pôsobí v ruke naozaj solídne, pod čo sa podpisuje najmä hliníkový rám. Materiály si POCO podchytilo aj pri displeji, ktorý chráni Gorilla Glass Victus, aktuálne najnovšia a zároveň aj najodolnejšia generácia ochranného skla od spoločnosti Corning. Odolať by mal aj pádom na nerovný povrch z výšky 2 metrov. Neodporúčame vám to skúšať, no ak by sa vám sklo, resp. displej naozaj podarilo nechtiac rozbiť, POCO vám ho najneskôr 6 mesiacov od kúpy bezplatne opraví.

Pod ochranným sklom má POCO F4 GT uložený 6,67“ AMOLED displej s obnovovacou frekvenciou 120 Hz (LTPO) a 480 Hz vzorkovaním dotyku. Displej sa môže pochváliť aj podporou HDR štandardov Dolby Vision a HDR10+ a technológiou TrueColor, no rovnako si na ňom hneď všimnete jeho tenké rámčeky, vďaka ktorým mu patrí prakticky celá predná časť smartfónu.

Zdroj | ESET

Displej prerušuje iba 20 Mpx selfie fotoaparát s clonou f/2.4, ktorého proťajškom je trojica fotoaparátov na zadnej strane. Hlavnú úlohu v nej zohráva 64 Mpx širokouhlý snímač o veľkosti 1/1,73“ s clonou f/1.9, ktorý zvláda nahrávať video v 4K UHD rozlíšení aj s podporou HDR10+. Prvé zábery z týchto snímačov vám už čoskoro určite ukážeme na našom Instagrame.

Pri bežných smartfónoch ich vonkajší opis končí niekde tu. POCO F4 GT je však vybavený ešte ďalšími zaujímavými vychytávkami. Na pravej strane má totiž umiestnené špeciálne magnetické vyskakovacie tlačidlá, ktorých využitie bude hráčom okamžite jasný. Tlačidlá už dnes údajne podporuje viac ako 100 obľúbených herných titulov, v ktorých sa zhostia úlohy pedálov či spúšte.

Využitie si ale nájdu aj mimo hier, nastaviť si na ne totiž môžete rôzne skratky. Na dvojité stlačenie alebo podržanie jedného či druhého tlačidla si môžete namapovať spúšť fotoaparátu, zapnutie nahrávania obrazovky či zvuku alebo aktiváciu tichého režimu a vibrovania. Ak však tieto tlačidlá práve nepotrebujete, posuvníkmi ich môžete jednoducho schovať do tela smartfónu.

Aby takáto herná vychytávka mala svoje opodstatnenie, POCO F4 GT dostalo do vienka aktuálne najvýkonnejší čipset z dielne spoločnosti Qualcomm – Snapdragon 8 Gen 1. Spárovaný je so špeciálnym chladením, ktoré sa má postarať o výrazný pokles teplôt a teda aj o čo najdlhšie udržanie maximálneho výkonu. Či to takto naozaj funguje aj v praxi, si radi overíme v ostrom teste.

Pozrite si

Xiaomi 12X: má na to stať sa bestsellerom značky

Aktuálne už v našej redakcii naplno testujeme aj rýchle nabíjanie HyperCharge, ktoré dokáže do POCO F4 GT natlačiť energiu výkonom až 120 W. Doplna by sa tak smartfón mal byť schopný nabiť v priebehu 17 minút, pri hraní za 27 minút. Samozrejme, nabíjačku s takýmto výkonom nájdete priamo v balení, spolu s USB-C káblom špeciálne tvarovaným tak, aby vám neprekážal pri hraní.

Na ergonómiu pri hraní, ale aj sledovaní filmov a videí, POCO myslelo aj pri riešení ozvučenia. Štvoricu reproduktorov, pod ktoré sa podpísala spoločnosť JBL, umiestnila výhradne do pravej polovice hornej a dolnej strany smartfónu. Keď tak POCO F4 GT držíte v ruke horizontálne, reproduktory si na rozdiel od mnohých iných smartfónov nezakrývate rukami. Prvý dojem z týchto reproduktorov je viac než dobrý.

Z novinky POCO F4 GT sa rozhodne črtá adept na bestseller a to aj v prípade, že odhliadneme od jeho špeciálnej uvádzacej ceny. Získať si dokáže nielen hráčov, ale aj všetkých tých, ktorí túžia mať vo vrecku vlajkový smartfón s kvalitným displejom, fotoaparátmi a rýchlym nabíjaním, ktorý nestojí „majland“.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.