Reklama
Advertisement
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Microsoft vytiahol z rukáva dve esá: Skladacie Surface Duo a Neo

Microsoft vytiahol z rukáva dve esá: Skladacie Surface Duo a Neo
Zdroj | Microsoft
Richard Pliešovský
Microsoft vytiahol z rukáva dve esá: Skladacie Surface Duo a Neo
Zdroj | Microsoft
Zdroj | Microsoft

Microsoft dnes na evente v New Yorku prekvapujúco predstavil dvojicu skladacích systémov. Menšie Duo pracuje na operačnom systéme Android, dá sa z neho teda aj telefonovať. Surface Neo beží na Windows 10X, čím sa z neho stáva naozaj miniatúrny počítač.

Microsoft Surface Duo

Zdroj | Microsoft

Microsoft Surface Duo má dva displeje s uhlopriečkou 5,6 palca. Keďže beží na OS Android, používateľ získa plný prístup do Google Play. Microsoft mu však dal vzhľad nového systému Windows 10X.

https://youtu.be/kU78s9ExFFA

Množstvo aplikácií má byť optimalizovaných tak, aby dokázali zúžitkovať výhody dvojitej obrazovky. Na jednej sa môže napríklad zobraziť doručená pošta, na druhej sa otvorí okno na písanie odpovede.

Zdroj | Microsoft

Microsoft Surface Duo poháňa Qualcomm Snapdragon 855, k dispozícii bude v priebehu budúceho roku.

Microsoft Surface Neo

Zdroj | Microsoft

Neo predstavil Panos Panay, produktový riaditeľ Microsoftu. „Neo nie je len ďalší nový Surface, je to nová kategória,“ povedal.

Microsoft Surface Neo je plnohodnotný počítačový systém s dvomi obrazovkami. Beží na novom OS Windows 10X. Každá obrazovka má uhlopriečku 9″. Zariadenie má hrúbku 5,6 mm a hmotnosť 655 gramov. Poháňa ho nový hybridný procesor Intel Lakefield 11. generácie. Tenký displej chráni Gorilla Glass.

Pozrite si

Microsoft Surface Pro X – profesionálny hybrid s ARM čipsetom

Surface Neo má USB-C port a podporuje dotykové pero, ktoré sa dá magneticky pripevniť k zadnej časti zariadenia. Najzaujímavejšou častou novinky je však odnímateľná klávesnica, ktorá sa vytiahne z jednej časti displeja.

https://youtu.be/fssZICsV4Rg

Ak je položená na jednom z displejov, zobrazí sa „Wonder Bar“, dotykový panel s veľkými ikonami rýchlych odpovedí či emodži. Keď sa klávesnica posunie nahor, zobrazí sa trackpad, čo umožní používať Neo ako miniatúrny počítač s plnohodnotným systémom Windows. Zaujímavé, však?

Novinka má byť k dispozícii do letných prázdnin v budúcom roku. Cena, ani ďalšie špecifikácie neboli zverejnené.

Zdroj | Microsoft
Zdroj