Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Microsoft Teams je už aj na osobné používanie a navyše zadarmo

Microsoft Teams je už aj na osobné používanie a navyše zadarmo
Zdroj | Microsoft
Richard Pliešovský
Microsoft Teams je už aj na osobné používanie a navyše zadarmo
Zdroj | Microsoft
Zdroj | Microsoft

Pandémia koronavírusu je, aspoň dúfame, na ústupe. Pozitíva nových komunikačných platforiem si ľudia celkom určite osvojili a budú využívať aj v budúcnosti. Microsoft vraj celý rok pracoval na tom, aby mohol Teams priniesť aj na používanie súkromnými osobami. Čas sa naplnil a už aj vy si dnes môžete užívať jeho službu.

Microsoft Teams bol konkurentom ďalšej známej služby Slack. Dá sa využívať na komunikáciu z počítača alebo mobilného zariadenia. Ponúka viacero možností – viete si nahradiť e-mail, četovať, viesť videohovory či posielať súbory. Aj keď bol vyvinutý pre tímovú prácu, svoje využitie určite nájde i medzi bežnými používateľmi. Zvlášť teraz, keď ich „korona“ naučila pracovať aj s modernejšími spôsobmi komunikácie.

Zdroj | Microsoft

Microsoft Teams teraz prináša niektoré funkcie zamerané na osobné používanie. Napríklad Spoločný režim predstavuje vítanú zmenu vo videohovore. Vďaka nemu sa viete spolu ostatnými účastníkmi hovoru dostať do virtuálneho zdieľaného prostredia. Podľa Microsoftu to vraj naozaj znižuje únavu z videohovorov „pretože váš mozog nemusí v porovnaní so štandardným videohovorom pracovať tak tvrdo“.

Zdroj | Microsoft

Spájanie ľudí do skupinového rozhovoru je také jednoduché ako pridávanie ľudí pomocou ich e-mailových či telefónnych čísel. Ak niekto, koho pridávate, nepoužíva Teams, stále môže vidieť a odpovedať na všetky skupinové chaty prostredníctvom SMS.

Ďalšou novinkou je reakcia pomocou emodži a GIF-iek priamo počas videohovoru. Microsoft má v Teams vylepšené organizačné funkcie ako napríklad zdieľané zoznamy úloh v skupinovom rozhovore. Môžete začať čet s konkrétnou skupinou, následne zostaviť zoznam a priradiť položky len k ním.

Pozrite si

Ako presunúť pracovnú poradu do online priestoru?

Microsoft Teams teraz umožňuje vziať ľubovoľnú správu a zmeniť ju na položku úloh, takže ak vás niekto požiada, aby ste niečo urobili, táto správa môže byť prevedená na položku pre váš zoznam úloh.

Služba má tiež funkciu Zobrazenie dashboardu. Tá vám umožní vidieť všetko zdieľané s vašou skupinou vrátane súborov, fotografií, odkazov, udalostí, zdieľaných úloh a podobne.

Zdroj | Microsoft

V Teams je funkcia, ktorá vám umožní hlasovanie. Máte napríklad rodinnú poradu, kde oslávite narodeniny vašich starých rodičov. Ak sa názory líšia, môžete o nich hlasovať.

Teams je jedinečný tým, že po hlasovaní môže ktokoľvek v skupine konať na základe výsledkov – či už ide o pridanie skupinovej udalosti, alebo priradenie úloh.

Microsoft ubezpečuje používateľov, že sa nemusia báť vytvárať odkazy na hovory. Nie je to komplikované a nemusíte vytvárať rôzne odkazy pre rozličné zariadenia (PC, Mac, smartfón). Jeden odkaz (link) funguje na všetko.

Microsfot oddelil Teams na biznisovú časť a na časť určenú pre osobné použitie. V aplikácii si môžete ľahko prepínať medzi týmito dvoma režimami, takže rozhodne nebudete mať problém, ak využívate Teams pracovne.

Zdroj | Microsoft

Ak ste si zatiaľ nevyskúšali Microsfot Teams, možno je najvyšší čas to skúsiť. Môžete si stiahnuť aplikáciu, alebo sa jednoducho prihlásiť.

Zdroj