Reklama

Microsoft Surface Laptop Go má byť tým najdostupnejším v histórii

Zdroj | Microsoft
Števo Porubský
Zdroj | Microsoft
Zdroj | Microsoft

Microsoft predstavil hneď niekoľko noviniek, medzi ktorými najviac vyčnieva malý notebook Surface Laptop Go s 12,45″ displejom a pomerne priaznivou cenou. Tá má na domácom trhu začínať na necelých 550 dolároch, no vie sa vyšplhať aj cez tisícku.

https://www.youtube.com/watch?v=kp4Acofumyg&feature=youtu.be

Microsoft Surface Laptop Go má byť zaujímavý hlavne rozmermi a hmotnosťou. Hodiť by sa mal prevažne pre nenáročných používateľov, akými sú žiaci a študenti na celom svete. Novinka využíva plnohodnotnú klávesnicu od väčších súrodencov série Surface, má vraj 1,3 mm zdvih a tichý chod. Samozrejmosťou je multitouch touchbar Precision Trackpad, ale aj snímač odtlačkov prstov v ON/OFF tlačidle (pravdepodobne za príplatok, resp. vo vyšších verziách).

Zdroj | Microsoft

Vzhľadom na zameranie nie je prekvapením, že má aj ešte stále najpoužívanejší port – USB-A, teda klasický USB. Nechýba ale ani USB-C port, no cez ten sa notebook nenabíja. Na nabíjanie využíva vlastný port, ktorý Microsoft používa aj pri iných Surface produktoch. Nechýba ani 3,5 mm audio port.

Dotykový displej PixelSense má spomínaných 12,45 palca a Full HD rozlíšenie. Nad môže byť Windows Hello kamera, základný model bude mať ale iba klasickú HD (1 280 x 720 px) webkameru so stereo mikrofónom.

Zdroj | Microsoft

Základnou výbavou nie je vôbec zlý 4-jadrový procesor Intel Core i5 10. generácie i5-1035G1, ktorý je spárovaný s iba 4 GB RAM a 64 GB interným flash diskom. Vybaviť si Surface Laptop Go je ale možné aj niektorým ďalším Core i5 procesorom, pričom maximom pre operačnú pamäť je 16 GB. Úložisko môže mať do 256 GB.

Zdroj | Microsoft

Batéria má na jedno nabitie zvládnuť 13 hodín. Plusom má byť rýchlonabíjanie, ktoré ale výrobca bližšie nešpecifikuje.

Zdroj | Microsoft

Už z konfigurácie je jasné, že hardvérovou výbavou novinka neoslní, no ani nesklame. Poteší ale cenou, ktorá na domácom trhu bude štartovať na sume 549,99 dolárov (bez tamojších daní). Novinka bude na trhu od 13. októbra ceez web Microsoft. Kedy ale príde na ten náš nie je ešte známe. V predaji budú tri farby.

Zdroj | Microsoft
Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.