Reklama

Microsoft Surface Laptop 6 prináša dve veľkosti a premakané možnosti AI

Zdroj | Microsoft
Michal Sobek
Zdroj | Microsoft
Zdroj | Microsoft

Spoločnosť Microsoft, ktorú poznáme najmä vďaka operačným systémom Windows, už dávno nie je len softvérový hráč na trhu, ale snaží sa predstavovať aj vlastné zariadenia. To je prípad aj novej generácie notebooku.

Ten pochádza z rodiny Surface, teda radu notebookov aj tabletov od tohto technologického giganta. Novinka Microsoft Surface Laptop 6 For Business je dostupná opäť v dvoch veľkostiach, pričom dôraz kladie na využitie vlastnej AI Copilot.

Obsah pokračuje pod reklamou

Niet sa čomu čudovať, pretože práve umelá inteligencia sa stala v poslednom čase témou číslo jedna a Microsoft si tento vlak rozhodne nemôže nechať ujsť. Vidno to aj na tom, že aj ostatné technologické spoločnosti kladú AI na piedestál.

Ale späť k novinke. Čo sa týka dizajnu, ten stále ostáva verný sérii Surface, takže tento rok nečakajte žiadne dizajnové výstrelky. Telo je z kvalitného hliníka a vyzerá skutočne prémiovo. Tento notebook je podľa Gaskill tiež najľahšie servisovateľné zariadenie Surface vôbec. Microsoft dokonca umiestnil QR kódy na interné komponenty.

Zdroj | Microsoft

Aj tento rok ponúka výrobca notebook v dvoch veľkostiach, a to v 13,5 a 15-palcovej verzii, obe s praktickým pomerom strán 3:2, dotykovým PixelSense displejom, rozlíšeniami 2 256 x 1 054 pixelov alebo 2 496 x 1 664 pixelov v prípade väčšej verzie a Full HD webkamerou v hornom rámčeku aj s odomykaním pomocou Windows Hello. Microsoft nasadil aj antireflexnú vrstvu.

Kompromisy nenachádzame ani po výkonnostnej stránke, keďže Microsoft sa opäť spolieha na procesory od spoločnosti Intel, ale tentokrát na najnovšiu 14. generáciu Intel Ultra, čo by malo priniesť až dvojnásobne vyšší výkon oproti predošlej generácii.

Predošlá generácia

Surface Laptop 5 prešiel minimálnou zmenou, opäť v dvoch veľkostiach

Konkrétne pôjde o Intel Core Ultra 5 135H a Intel Core Ultra 7 165H s minimálne 8 GB RAM a 256-gigabajtovým úložiskom. Nechýba ani jednotka NPU, pričom Copilot má na podsvietenej klávesnici aj špeciálne tlačidlo.

Výrobca pri prezentácii chválil aj Full HD webkameru v hornom rámčeku displeja, pričom by malo ísť o kvalitný snímač s možnosťou napríklad rozostrenia pozadia alebo pridania iných efektov.

Na tele sa nachádza dvojica USB-C konektorov Thunderbolt 4, jedno USB-A, čítačka na biznis karty, audio konektor a špeciálny magnetický nabíjací konektor. Batéria by mala vydržať až 19 hodín.

Zdroj | Microsoft

Spoločnosť Microsoft bude tento notebook predávať výhradne podnikom prostredníctvom svojich vlastných kanálov a autorizovaných predajcov. V USA štartuje s cenovkou od 1 199 dolárov s operačným systémom Windows 11 Pro.

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.