Reklama

Microsoft Surface Book 3 prichádza s novým hardvérom bez zmeny dizajnu

Zdroj | Microsoft
Stanislav Vinc
Zdroj | Microsoft
Zdroj | Microsoft

Hybridný Microsoft Surface Book, ktorý sa stlačením jedného tlačidla dokáže premeniť z výkonného notebooku na obrovský tablet, dostáva zaslúžený upgrade. Na redizajn si budeme musieť ešte chvíľu počkať, tentokrát prešli zmenou len vnútornosti.

Microsoft Surface Book je už sám o sebe zaujímavý vďaka konštrukcii, ktorá mu umožňuje rozdeliť svoj hardvér do dvoch oddeliteľných polovíc. Keďže v hornej polovici ukrýva procesor a pamäte a v dolnej dedikovanú grafickú kartu, stlačením tlačidla sa môže jeho displej oddeliť od hornej časti a fungovať ako samostatný tablet. V celku zas ponúka výkon hodný herných notebookov a pracovných staníc.

Zdroj | Microsoft

Túto overenú konštrukciu nie je dôvod meniť a tak sa nový Microsoft Surface Book 3 dočkal iba hardvérových noviniek, vďaka ktorým by mal oproti svojmu predchodcovi ponúkať až o 50 % vyšší výkon. Aj tentokrát bude predávaný v dvoch veľkostiach s 13,5 a 15“ dotykovou obrazovkou.

Zdroj | Microsoft

Menší 13,5“ Surface Book 3 bude tentokrát začínať na procesore Intel Core i5-1035G7 s integrovanou grafikou Iris Plus. Náročnejší používatelia môžu siahnuť po verzii s procesorom Intel Core i7-1065G7 s dedikovanou grafickou kartou NVIDIA GeForce GTX 1650 v zoštíhlenom dizajne Max-Q so 4 GB GDDR5.

Zdroj | Microsoft

Väčší 15“ model bude dostupný iba s s výkonnejším procesorom Intel Core i7 v rovnakej verzii, akú ponúka 13,5“ model. Tentokrát mu však už v základe s grafikou pomôže NVIDIA GeForce GTX 1660 Ti Max-Q so 6 GB GDDR6.

Zdroj | Microsoft

Pri úložiskách bude na výber z 256, 512 a 1 TB PCIe SSD, k čomu sa v 15“ verzii pridáva ešte 2 TB variant. Čo je však dôležitejšie, v oboch verziách sa už bude dať nakonfigurovať s 32 GB RAM, čo ocenia najmä kreatívci. Vylepšená by mala byť aj výdrž batérie, kde Microsoft hovorí až o 17,5 hodinách na jedno nabitie.

Zdroj | Microsoft

V ponuke portov nájdeme opäť dvojicu portov USB-A (3.1 Gen 2), jeden port USB-C (3.1 Gen 2 s Power Delivery 3.0), 3,5-mm jack, dvojicu napájacích portov Surface Connect a čítačku SDCX kariet. Z bezdrôtovej konektivity novému Surface Book 3 nechýba podpora Bluetooth 5.0, Wi-Fi 6 a v prípade 15″ verzie ani vstavaný Xbox Wireless adaptér.

Zdroj | Microsoft

Na americkom trhu bude nový Microsoft Surface Book 3 dostupný od 21. mája. Menší model so základnou výbavou bude začínať na cene 1 599,99 dolára, zatiaľ čo jeho väčší súrodenec na cene 2 299,99 dolára. Cenu a dátum dostupnosti na našom trhu zatiaľ nepoznáme.

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.