Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Reproduktory od Microsoftu rozpoznajú až 10 hlasov

Reproduktory od Microsoftu rozpoznajú až 10 hlasov
Zdroj | Microsoft
Richard Pliešovský
Reproduktory od Microsoftu rozpoznajú až 10 hlasov
Zdroj | Microsoft
Zdroj | Microsoft

Inteligentné reproduktory od Microsoftu ponúkajú niekoľko kľúčových funkcií, ktoré na modeloch jeho najväčších konkurentov (Amazon a Google) nenájdete.

Microsoft svoje nové zariadenia potichu spomenul vo svojom blogu Microsoft 365, ktorý sa venuje flexibilným pracovným riešeniam. Práca z domu je pre mnohých nevyhnutnou súčasťou života. Inteligentné reproduktory sa zacielili práve na toto špecifické využitie.

Microsoft prináša dva modely, ktoré pripravil v spolupráci s firmami Yealink a EPOS. Majú tvar hokejového puku, ktorý z času na čas používajú aj iní výrobcovia. Novátorstvo sa nachádza v ich útrobách. Reproduktory totiž dokážu rozlíšiť hlasy až desiatich ľudí, v prípade, že využívajú službu Microsoft Teams Rooms.

Táto funkcia umožní vytvoriť zápis z virtuálnej schôdzky, v ktorej sú identifikovaní rečníci na základe ich hlasu. Riešenie od Microsoftu dokonca dokáže urobiť z bilingválneho stretnutia automatizovaný preklad.

Zdroj | Dell

Možnosť automatického prekladu využijú používatelia vo svetových jazykoch, takže na podporu v slovenčine môžeme momentánne zabudnúť.

Inteligentné reproduktory sú prioritne určené na prácu, nie na počúvanie hudby. Reproduktory obsahujú 7-poľový mikrofón, ten pomocou umelej inteligencie identifikuje a rozlíši rôzne hlasy. Následne ich priradí k profilom konkrétnym ľudí v službe Teams.

Pozrite si

Ako prežiť v zdraví prácu z domu?

V prípade, že pracujete na diaľku alebo sledujete schôdzku v konferenčnej miestnosti, môžete počas takéhoto stretnutia efektívne vidieť, kto čo hovoril. Z dôvodu zabezpečenia súkromia budú mať používatelia zaručenú úplnú kontrolu nad tým, či sa bude zverejňovať ich identita, môžu ju kedykoľvek zapnúť alebo vypnúť.

Microsoft žiaľ viac informácií nezverejnil, nepoznáme teda ich parametre, ale ani dostupnosť či cenu. Predpokladá sa, že tieto zaujímavé reproduktory prídu do predaja koncom roka 2021.

Zdroj