Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Microsoft kupuje Activision Blizzard za takmer 70 miliárd dolárov!

Microsoft kupuje Activision Blizzard za takmer 70 miliárd dolárov!
Zdroj | Microsoft
Michal Spiegel
Microsoft kupuje Activision Blizzard za takmer 70 miliárd dolárov!
Zdroj | Microsoft
Zdroj | Microsoft

Minulý rok kúpil Microsoft herné štúdio Bethesda za 7,5 miliardy dolárov. Tentokrát sa však chystá na väčšie sústo za takmer 10-násobne vyššiu sumu.

68,7 miliárd dolárov. To je suma, za ktorú kupuje Microsoft herné štúdio Activision Blizzard. To disponuje hernými titulmi ako Call of Duty, World of Warcraft, Diablo, Overwatch či populárnou mobilnou hrou Candy Crush.

Nákup by mal byť uzavretý v roku 2023 v prípade, že ho povolia regulátori a akcionári. Práve regulačný úrad Európskej únie mal problém so schválením akvizície Bethesdy.

Zmeny v manažmente sa napriek akvizícii nechystajú a súčasný výkonný riaditeľ (CEO) Bobby Kotick by mal ostať aj naďalej riaditeľom. Aj keď už sa objavujú správy, že po odkúpení by mal odísť.

Zdroj | Microsoft
Pozrite si

Microsoft a Bethesda ukázali na E3 viac ako 25 herných titulov

Takýto nákup bude znamenať veľký problém pre hlavnú hernú konkurenciu v podobe Sony. Už kúpou Bethesdy vznikol problém, že niektoré obľúbené značky ako Fallout alebo Elder Scrolls budú pravdepodobne vychádzať ako dočasné exkluzivity pre Xbox.

Na druhej strane spraviť z Call of Duty exkluzívny Xbox titul by asi nebolo správnym krokom, keďže značnú časť predaja tvoria práve PlayStation hráči. Kúpou Microsoftom sa však dá očakávať, že kvalita hier pôjde vyššie, čo by najmä značke Call of Duty mohlo prospieť. Tá sa v posledných rokoch spolieha iba na zábavný multiplayer, ktorý však nedokáže prekryť zastarané grafické spracovanie, odfláknuté príbehové línie či nedostatok doplnkového obsahu.

Zároveň kúpou štúdia Activision získa Microsoft aj značku Crash Bandicoot, ktorá je maskotom pôvodnej konzoly PlayStation. Uvidíme, ako na tento rok zareaguje japonský gigant.

Zdroj