Reklama

Microsoft HoloLens 2 - lepšie, no pre bežných ľudí stále nedosiahnuteľné

Zdroj | Microsoft
Števo Porubský
Zdroj | Microsoft
Zdroj | Microsoft

Microsoft pred oficiálnym otvorením MWC 2019 predstavil nové okuliare pre rozšírenú realitu, nástupcu známeho modelu HoloLens. Microsoft HoloLens 2 majú byť lepšie v každom smere.

Pozrite si

Aké sú možnosti využitia okuliarov Microsoft HoloLens?

Zdroj | Microsoft

Nové okuliare od Microsoftu pre rozšírenú realitu ponúknu lepšie rozlíšenie obrazu s väčším uhlom záberu, ale aj s vyšším rozlíšením. Logicky sa zmenil i dizajn a ergonómia. Nový HoloLens má byť ľahší vďaka využitiu uhlíkových vlákien, tenší a s lepšou ergonómiou pri nosení. Komfort má byť podľa Microsoftu až 3x väčší. Ako to ale výrobca meral je záhadou.

Novinkou no vnútri je sledovanie polohy oka, pravdepodobne pôjde o systém Tobii. Vďaka tomu je možné sa cez HoloLend prihlásiť aj do systému Windows, cez Windows Hello.

Pozrite si

Čo je to AR? Nepraktická technológia alebo spiaci obor?

Plusom má byť aj automatická detekcia rúk bez potreby v nich mať ovládače. Nový HoloLens 2 tak bude možné ovládať holými rukami. Presné technické špecifikácie si ale Microsoft nechal pre seba.

Zdroj | Microsoft

Nové majú byť aj holografické prvky v rozšírenej realite. Microsoft počas prezentácie ukazoval hlavne nové tlačidlá, ktorých stláčanie by malo evokovať stláčanie tých reálnych.

Microsoft pripravil aj špeciálny aplikácia zmiešanej reality ako Dynamics 365 Remote Assist, Dynamics 365 Layout a Dynamics 365 Guides pre lepšiu prácu s HoloLens 2.

Cena Microsoft HoloLens 2 by mala byť 3 500 dolárov. Opäť je tak určený pre profesionálov a nadšencov, ktorí ocenia jeho plusy a prehliadnu mínusy, ktorých má pre bežného spotrebiteľa ešte požehnane.

https://www.youtube.com/watch?v=loGxO3L7rFE

O BEZPEČNOSŤ DÁT NAŠICH REDAKTOROV POČAS MWC 2019 SA STARÁ ESET.

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.