Mercedes-Benz Star Experience Roadshow 2019 ukázala, čo dokážu top autá výrobcu

ZDROJ | Mercedes-Benz

Mercedes-Benz aj tento rok zorganizoval na Slovensku Star Experience Roadshow, ktorej cieľom bolo ukázať výnimočnosť automobilov v rôznych podmienkach. Naša redakcia na akcii nechýbala.

Miestom konania Roadshow bola Orechová Potôň, na Slovensku ideálne miesto ukázať top technológie a automobily výrobcu. Návštevníci mohli zažiť jazdu na okruhu s AMG modelmi, reálnu ukážku funkčnosti asistenčných systémov či prejazd náročným terénom. A nechýbala ani jazda s elektromobilom Mercedes-Benz EQC.

Našu „Star Experience“ sme začali ukážkou brzdnej dráhy automobilov. Schválne, koľkokrát ste si vyskúšali plné brzdy na vašom aute? Na vyznačenom úseku sme sa rozbehli na rýchlosť 60-80 km/h a dupli na brzdy naplno.

ZDROJ | Mercedes-Benz

Cieľom bolo vyhnúť sa prekážke pred nami, fiktívnej kolóne, ktorá môže vzniknúť napríklad na diaľnici či mimo obce. Prekvapila nás pomerne krátka brzdná dráha testovaných automobilov, ale i jednoduchosť vyhýbacieho manévru, ktorému často pomáha aj asistenčný systém.

ZDROJ | Mercedes-Benz

Presadli sme postupne do rôznych modelov od triedy A až po E. Väčší a adrenalínovejší zážitok nás ešte len čakal. Pod vedením inštruktora sme sa prestriedali na okruhu v Mercedes-AMG modeloch, kde vrcholom bol GT 63s s výkonom až 639 koní!

ZDROJ | Mercedes-Benz

Bol to obrovský zážitok, nielen užívať si športový zvuk, ale i neskutočné jazdné vlastnosti, kde prejazd prudkou zákrutou pri rýchlosti 150 km/h bol úplnou hračkou. Asi najviac sme si užívali zrýchlenie, z 0 na 100 to GT-čko dá za 3,2 sekundy.

ZDROJ | Mercedes-Benz

 

Postupne sme opäť prestriedali Mercedes-AMG modely triedy E, A a C a vrhli sa aj na terén. V tomto prípade sme jazdili modely Mercedes-Benz triedy X, GLE, GLC a nové G-čko.

ZDROJ | Mercedes-Benz

Kríženie náprav, obrovský náklon či stúpanie do strmého kopca, z ktorého samozrejme bolo potrebné aj zísť si vyžadovalo poriadnu dávku adrenalínu, ale i presnosti pri šoférovaní.

ZDROJ | Mercedes-Benz

Práve pri prejazdoch terénom sme ocenili kamerové systémy automobilov, ukazovateľe náklonu, totiž ak chcete jazdiť mimo ciest 360° pohľad na okolie je priam žiadúci.

Vyskúšali sme si aj asistenčné systémy. Často o nich píšeme, no tu sme mohli naplno sledovať, ako systém zaregistruje chodca a auto pred ním zabrzdí tak, že sa ho ani nedotkne.

Rovnako nám „nepozorný“ inštruktor ukázal, aké to je, ak vás v aute niečo zabaví, nesledujete cestu a náhle sa pred vami objaví kolóna. Auto opäť na všetko včas reaguje a dokáže zastaviť tak, aby odvrátilo náraz. Samozrejme ak za vami ide ďalší rútiaci sa šofér, treba urobiť aj vyhýbací manéver.

ZDROJ | Mercedes-Benz

Najväčším zážitkom bol reálny test asistenčného systému, ktorý zabránil nárazu s autom, ktoré sa vyrútilo z križovatky. Pri simulácii išlo o model auta riadený vysokozdvižnými vozíkmi. V danom momente nám začalo pršať, takže brzdná dráha sa predĺžila. Napriek tomu sme do prekážky, ktorá sa priblížila zľava a skrížila nám cestu nenarazili a bezpečne sme zastavili.

ZDROJ | Mercedes-Benz

Na Mercedes-Benz Star Experience Roadshow 2019 bolo možné vyskúšať si aj nové EQC, prvé elektrické SUV výrobcu. Keďže sme novinku už testovali, tešte sa na veľkú recenziu už v pondelok 21.10.2019.

ZDROJ | Mercedes-Benz

Zároveň vás pozývame na TECHBOX EQC Roadshow, s ktorou od 22.10 do 26.10 navštívime mestá Žilina, Košice, Banská Bystrica a Bratislava. Určite si túto našu aktivitu nenechajte ujsť, tešíme sa na vás.

Pozrite siZažite TECHBOX EQC Roadshow vo vašom meste!

Pozrite si aj krátke video z podujatia.

 

Komentáre k článku