Reklama

Medzinárodný projekt InovEduc úspešne napreduje

Zdroj | PEVŠ
Imrich Maťo
Zdroj | PEVŠ
Zdroj | PEVŠ

Riešitelia unikátneho projektu „InovEduc“, za ktorým stojí Fakulta informatiky Paneurópskej vysokej školy, spoločne so svojimi slovenskými a ukrajinskými partnermi realizujú inovatívne aktivity pre vzdelávanie študentov na stredných školách s využitím najmodernejších informačno-komunikačných technológií.

Zdroj | PEVŠ

V rámci tohto projektu vznikajú digitálne 3D modely 14 pamiatok z východného Slovenska a 10 pamiatok z Ukrajiny (Zakarpatskej oblasti), ktoré budú použité v školskej výučbe pomocou metód zobrazovania vo virtuálnej a rozšírenej realite.

Zdroj | PEVŠ

Drevené kostoly, technické pamiatky, hrady, kaštiele či prírodné zaujímavosti nasnímané medzinárodným tímom sa následne digitalizujú do podoby učebnej látky. Tá bude slúžiť na vzdelávanie stredoškolákov v predmetoch história, geografia, informatika, náuka o spoločnosti alebo regionálna výchova.

Zdroj | PEVŠ

Nové digitalizované pamiatky budú ilustrovať historický vývoj stavieb, kultúru národov, ale aj geografickú a prírodnú rozmanitosť. Súčasťou projektu „InovEduc“ pre efektívne uchopenie týchto učebných materiálov a ich využívanie v rámci vzdelávacieho procesu je aj rad školení, ktorých sa zúčastňuje 20 slovenských a ukrajinských učiteľov.

Na projekte „InovEduc“ participujú v rámci vyučovania aj študenti denného a externého štúdia Aplikovanej informatiky na FI PEVŠ.

Zdroj | PEVŠ

Vzhľadom na fakt, že digitalizované pamiatky musia byť používateľsky prívetivé, budú po vytvorení predfinálnych aplikácií a webových aplikácií, riešitelia projektu z Paneurópskej vysokej školy realizovať aj testovanie použiteľnosti a tzv. UI/UX v spolupráci so študentmi Fakulty informatiky.

https://vimeo.com/157307492

Finálne výsledky a výstupy projektu „InovEduc“ budú v apríli 2017 voľne k dispozícii aj širokej verejnosti. Na tento termín je naplánované ukončenie celého projektu.

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.