Reklama

MAZDA 3 vás dostane nielen svojim dizajnom | MAREKOVA MINÚTA

Marek Šimunek

V Marekovej Minúte sa väčšinou venujeme rôznym novým produktom, táto je však prvá, v ktorej sa pozrieme na auto a pritom dodržíme čas do jednej minúty. Dnes vás pozvem na krátku jazdu na novej Mazde 3.

Nie je pochýb o tom, že Mazda 3 prešla vo svojej najnovšej generácii poriadnou zmenou. Dizajnový jazyk, ktorý automobilka nazýva Kodo prináša nové tvary a línie. Tie výrazne odlišujú najnovšiu verziu Mazdy 3 od predchádzajúcej.

Mazda 3 tak pôsobí dynamicky až takmer agresívne a to aj v prípade, ak nie je práve v pohybe. Okrem známych motorizácii nová generácia prináša aj jednu úplne novú. Tou je motor Skyaktiv-X, ktorý je prvým komerčným zážihovým motorom s technológiou iskrou riadeného kompresného spaľovania.

Výsledkom je na súčasné pomery vyšší krútiaci moment a najmä nižšia spotreba, ktorá chce konkurovať aj úsporným naftovým motorizáciou. Súčasťou novej generácie sú aj moderné asistenčné systémy, ktoré sú združené do i-ActivSense.

Pozrite si

Mazda3 sedan Skyactiv-G122 je elegantný samuraj

Vodič sa tak počas jazdy môže spoliehať napríklad na adaptívny tempomat, sledovanie jazdných pruhov s aktívnym zásahom do riadenia, alebo kontrolu mŕtveho uhla. Okrem toho nechýba napríklad upozornenie na priečnu premávku za a pred vozidlom, ako aj head-up displej.

Samozrejme nechýba ani moderný multimediálny systém, ktorý je možné ovládať prostredníctvom vydareného kruhového ovládača. Systém podporuje pripojenie smartfónu prostredníctvom moderných technológií ako je Android Auto, alebo Apple CarPlay.

Všetky tieto informácie a množstvo iných vám prinášame v najnovšej časti seriálu Marekova Minúta. Tak, ako v predchádzajúcich častiach aj v tejto sme dodržali čas a video venované novému modelu Mazda 3 nepresiahne jednu minútu. Ak teda máte málo času, je práve Marekova Minúta stvorená práve pre vás.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.