Reklama
Advertisement
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Material Islands: v jednoduchosti je krása

Material Islands: v jednoduchosti je krása
Marek Hudák
Material Islands: v jednoduchosti je krása

Obľúbili ste si materiál dizajn natoľko, že by ste ho chceli mať aj na ploche? Zaujímavé riešenie ponúka aplikácia Material Islands.

Vývojárka Jenny Hanell sa zamerala na jednoduchosť, ktorou je materiál dizajn definovaný. Neočakávajte žiadne menu či komplikované nastavenia.

Úvodná obrazovka ponúka desať rozdielnych obrázkov, ktoré je možné použiť ako takzvanú live (živú) alebo statickú tapetu, teda jednu z jej piatich modifikácií.

Pozrite si

Tapety: Google sa postará o pozadie vášho smartfónu

 

Aplikácia ponúka okrem kvalitne spracovaných obrázkov aj nastavenia, kedy sa má živá tapeta meniť. Defaultné nastavenia mi vyhovovali, avšak počas leta či zimy je vhodné hraničné body na analógových hodinách kúsok posunúť.

 

V konfiguračnej sekcii nájdete možnosť nastavenia posúvania (dostupné sú tri smery) zvoleného ostrovčeka po obrazovke smartfónu.

Voľba posúvania ostrovčeka po displeji však v mojom prípade nebola vhodná. Systém smartfónu sa výrazne zasekával. Nevylučujem však, že chyba mohla byť v mojom smartfóne, aj keď nepredpokladám, žeby Nexus 6P nedokázal zvládnuť zvýšenú záťaž.

 

Okrem toho ponúka appka aj nočný režim a kompatibilitu s inteligentnými hodinkami bežiacimi na systéme Android Wear.

Zdroj | Google Play

Vo všeobecnosti ma aplikácia Material Islands nesklamala, no ani výrazne neočarila. Chýbala mi predovšetkým bohatšia ponuka tapiet.

Pozrite si

Android Wear 2.0 je na svete, prináša aj umelú inteligenciu

 

K jej rozšíreniu môžete prispieť aj vy podporením autorky virtuálnym drinkom alebo zaobstaraním si digitálneho obsahu z jej internetového obchodu.

Stiahnuť aplikáciu

Zdroj