Maserati nasleduje trendy, do piatich rokov chce elektrifikovať celé portfólio

ZDROJ | Pixabay

Zoznam automobiliek, ktoré ešte nenaskočili na stopercentnú elektrifikáciu svojho portfólia, sa skrátil o legendárne talianske Maserati. Automobilka chce do piatich rokov elektrifikovať svoje celé portfólio.

Prémiová značka nadnárodnej spoločnosti Fiat Chrysler pôvodom z Bologne nebude mať do piatich rokov vo svojom portfóliu ani jeden model, ktorý by bol predávaný výhradne vo verzii so spaľovacím motorom. Do piatich rokov chce totiž plne elektrifikovať svoje portfólio a všetky svoje modely ponúkať ako elektromobily alebo aspoň hybridy.

Tento plán odštartuje už budúci rok SUV modelom Grecale, ktorý bude hneď od začiatku ponúkaný okrem klasickej verzie so spaľovacím motorom aj v plug-in hybridnej verzii, ku ktorej sa neskôr pridá aj plne elektrický variant.

Pozrite siVodíkový vlak bude už v aj Rakúsku

Podobne bude elektrifikovaný aj model Gran Turismo a Gran Cabrio a do piatich rokov každý ďalší nový model značky. Do kategórie superšportov prispeje Maserati už budúci rok novým modelom MC20, ktorý má byť od roku 2022 dostupný aj ako elektromobil.

ZDROJ | Maserati

Aj keď Maserati naskakuje na elektrifikačnú vlnu pomerne neskoro, jeho materská spoločnosť Fiat Chrysler v tomto smere nie je o nič ambicióznejšia. Do roku 2022 plánuje aspoň čiastočne elektrifikovať aspoň 30 svojich modelov, čo je v porovnaní s konkurenciou skutočne zanedbateľné číslo.

Aj Fiat Chrysler však napokon zrejme bude musieť elektrifikáciu svojho portfólia vzhľadom na sprísňujúce sa regulácie v oblasti emisií výrazne urýchliť. Aj to je jeden z dôvodov, prečo údajne Volkswagen pracuje na novom, cenovo dostupnom elektromobile s cenou do 25-tisíc eur o veľkosti modelu Polo.

ZdrojReuters

Komentáre k článku