Reklama

Marshall prináša 2. generáciu bezdrôtových slúchadiel. Sú výrazne lepšie

Zdroj | Marshall
Richard Pliešovský
Zdroj | Marshall
Zdroj | Marshall

Marshall aktualizuje svoje slúchadlá Motif ANC. Dostali názov Marshall Motif II ANC a neprekvapujúco vyzerajú presne ako Motif 1. generácie. Vo vnútri je to ale iná pieseň.

Inovovaný model prináša vítané vylepšenia, ako je dlhšia výdrž batérie, lepší výkon aktívneho potláčania hluku ako i podpora Bluetooth LE Audio. Napriek tomu sa cena novinky nezvýšila.

Slúchadlá Marshall Motif II ANC teraz ponúkajú 6 hodín prehrávania s ANC (9 hodín bez ANC) na jedno nabitie, spolu je to až 30 hodín s dobitím v puzdre. Prvá generácia zvládla priemerných 4,5 resp. 20 hodín s pomocou puzdra.

Obsah pokračuje pod reklamou
Zdroj | Marshall

Bezdrôtové pripojenie zabezpečuje Bluetooth 5.3 LE s podporou kodekov SBC, MPEG-2 AAC a LC3. Novinkou je Bluetooth Multipoint, čo znamená že slúchadlá môže byť pripojené na dvoch zariadeniach súčasne. Marshal sa zaviazal k podpore Bluetooth Auracast, zrejme najzaujímavejšieho aspektu nového štandardu Bluetooth.

Dobré vedieť: Auracast je nová funkcia Bluetooth, ktorá možní zdieľať zvuk s viacerými používateľmi, napríklad televíziu na verejných priestranstvách, baroch, či v nemocnici. Audio z TV sa prenesie do slúchadiel a vy môžete zrozumiteľne počúvať bez toho, aby ste vyrušovali, resp. boli vyrušovaní ostatnými.

O kvalitný zvuk sa starajú 6 mm dynamické meniče s frekvenčným rozsahom 20 až 20 000 Hz, so 16 ohmovou impedanciou a 108 dB citlivosťou. Ovládajú sa dotykovo: play/stop, ANC on/off, prijímanie/ukončovanie hovorov, režim priehľadnosti, Spotify TAP a ovládanie hlasitosti.

Výrobca vylepšil funkciu Motif buds a tiež režim šetrenia batérie. Slúchadlá môžete nabíjať cez USB-C aj bezdrôtovo, vďaka rýchlonabíjaniu získate za 15 minút energiu na ďalšiu 1 hodinu prehrávania. Plné nabitie cez kábel trvá 1,5 hodiny. Slúchadlá sú odolné voči vode podľa IPX5, puzdro spĺňa certifikát IPX4.

Motif II ANC sú vyrobené zo 70 % recyklovaných plastov, vrátane použitej elektroniky, fliaš na vodu a krytov automobilových svetiel, takže ani v tomto zariadení sa nezabúda na udržateľnosť.

Marshall Motif II ANC sa začnú predávať od 12. septembra za priaznivých 199 €.

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.