Reklama

Mapy Google testujú nezvyčajnú funkciu, akú svet ešte nevidel

Zdroj | Mika Baumeister
Michal Sobek
Zdroj | Mika Baumeister
Zdroj | Mika Baumeister

Niet pochýb o tom, že spoločnosť Google neustále vylepšuje svoju aplikáciu Mapy. Postupnými aktualizáciami je čoraz lepšia, o čom svedčí aj táto pripravovaná novinka.

Len nedávno sme vám priniesli článok o tom, že mapové podklady budú zreteľne ukazované aj zo zamknutej obrazovky. Teraz si redaktori z portálu Android Police všimli, že Mapy Google dostanú čoskoro opäť zaujímavú funkciu.

Obsah pokračuje pod reklamou

Túto aplikáciu nepoužívajú len motoristi, ale aj chodci, ktorí sa niekde potrebujú dostať. Doviedli vás niekedy Mapy Google na vami zadanú adresu, ale nie ku vchodu do budovy? To sa čoskoro zmení.

Novinka sa konkrétne nachádza vo verzii mapy Google 11.17.0101. Mapy budú totiž zobrazovať vchody do budov. Funkcia avšak funguje len vtedy, keď je daná budova dostatočné priblížená. Vtedy sa zobrazia biele kruhy so symbolom vstupu.

Tieto informácie sa ale nepodarilo zobraziť na iných zariadeniach s aktualizáciou Máp Google na najnovšiu verziu, takže ide v súčasnosti o veľmi obmedzenú testovaciu prevádzku. Dokazuje to aj fakt, že vstupy sa na niektorých miestach objavili, ale na iných nie.

Pozrite si

Mapy Google majú celkom novú funkciu. Obľúbite si ju!

Avšak stalo sa aj to, že na niektorých miestach vchody nie sú zobrazené na správnom mieste. Určite bude ešte nejaký čas trvať, kým bude funkcia vyladená a kým sa rozšíri na čo najväčší počet budov.

Podobnú funkciu Mapy Google pridali do navigácie verejnej dopravy, takže vo vybraných mestách teraz presne ukazujú, kde sa nachádza vstup, alebo východ z vlakových staníc, alebo staníc metra.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.